Wycieczka do Łodzi

W dniu 4.10.2022 uczniowie klasy 1Tfg wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Wycieczkę rozpoczęliśmy od spektaklu ,, Szalone Nożyczki” w Teatrze Powszechnym, a następnie udaliśmy się do Centrum Nauki i Techniki EC1. Centrum Nauki i Techniki EC1 to 150 stanowisk na ponad 8.000 m2 powierzchni wystawienniczej. Uczniowie mieli możliwość poeksperymentować i pooglądać wiele ciekawych eksponatów. Centrum składa się z trzech ścieżek dydaktycznych: Przetwarzanie energii,  Rozwój wiedzy i cywilizacji, Mikroświat i makroświat’’. Integralną częścią wystawy Mikroświat i makroświat jest kino sferyczne 3D, gdzie obejrzeliśmy film pt,, Słońce”. Pobyt w EC1 zakończyliśmy podziwianiem panoramy Łodzi z tarasu widokowego znajdującego się na wysokości 40 metrów wysokości. Opiekę nad klasą 1Tfg sprawowali Katarzyna Kania i Aleksander Zalewski.

Scroll to Top
Skip to content