Warszaty z Upcyclingu

Warszaty z Upcyclingu – nadaj drugie życie rzeczom z odzysku.

Pierwszą akcją ekologiczną zrealizowaną w ramach lokalnych działań projektu partnerskiego pt.: Act eco-locally to change into eco-globally („Działaj eko-lokalnie, aby zmienić się w eko-globalnie”) były warsztaty z upcyklingu, które odbyły  się w dniu 6 grudnia 2023 r. Wzięli w nich udział uczestnicy projektu oraz uczniowie z klas 2Tfg i 4Tfi.

Upcycling to nadanie nowego życia starym przedmiotom i rzeczom z odzysku. Celem warsztatów było uświadomienie uczniom, że warto pracować nad zamkniętym obiegiem surowców i warto ograniczyć produkcję odpadów przez dokonywanie świadomych zakupów. Podczas zajęć warsztatowych pani Katarzyna Kania wyjaśniała korzyści z ponownego wykorzystania różnych produktów odpadowych dla gospodarstw domowych oraz środowiska naturalnego.

W trakcie warsztatów nasi uczniowie wykonali kreatywne dekoracje choinkowe z butelek PET, rolek papierowych, tektury, styropianu i innych odpadów niepotrzebnych już w domu. Ozdoby posłużyły do udekorowania naszej choinki szkolnej, która stoi naprzeciwko sekretariatu szkoły. Ponadto pod czujnym okiem pani Izabeli Szymańskiej uczniowie stworzyli proste modele chemiczne cząsteczki wody, dwutlenku węgla, tlenu, etylenu, które będą mogli wykorzystać na lekcjach chemii.

Scroll to Top
Skip to content