O nas

Zespół Szkół Technicznych w Płocku to połączenie tradycji i nowoczesności. Nasz zespół już od niespełna 80 lat kształci specjalistów z różnych branż. Cały czas śledzimy rynek pracy, wychodząc naprzeciw zmieniającym się potrzebom wciąż poszerzamy  naszą ofertę edukacyjną. Poza tradycyjnymi zawodami jak mechanik, monter, ślusarz czy spawacz mamy bogaty wachlarz kierunków kształcących specjalistów w zakresie informatyki , programowania, fotografii, multimediów czy grafiki i poligrafii.

Naszym celem jest dbanie o wszechstronny rozwój intelektualny uczniów i kształcenie ich kompetencji zawodowych oraz społecznych, potrzebnych do funkcjonowania we współczesnym świecie.

Zapewniamy wysoki poziom nauczania dzięki zatrudnianiu kompetentnej kadry, dajemy uczniom możliwość rozwijania ich zainteresowań i pasji. Stale współpracujemy z pracodawcami lokalnych firm, uczelniami wyższymi, różnymi instytucjami kulturalnymi, realizujemy projekty ogólnopolskie jak również unijne w ramach Erasmus +.

Najważniejsze imprezy w mieście uświetnia swą obecnością nasza szkolna orkiestra. Jesteśmy zapraszani na uroczystości organizowane przez Prezydenta Miasta Płocka, nasza muzyka towarzyszy obchodom świąt międzynarodowych w Płocku. Posiadamy profesjonalne, nowoczesne  instrumenty a za kształcenie talentów muzycznych odpowiada najlepszy zespół dyrygentów.  

Nasi uczniowie mają możliwość współtworzenia szkolnej rzeczywistości, aktywnie działają w ramach samorządu, uczą się partnerstwa w relacjach z nauczycielami, rodzicami. Reprezentanci naszej szkoły zasiadają w ławach Młodzieżowej Rady Miasta w Płocku.

Zespół Szkół Technicznych w Płocku to placówka posiadająca doskonałe możliwości do kształcenia i rozwoju młodzieży na najwyższym poziomie. Posiadamy przestronne sale lekcyjne, sale komputerowe wyposażone z nowoczesny sprzęt, pracownie języków obcych, fotograficzne czy te do praktycznej nauki zawodu. Uczniowie naszej szkoły to uczestnicy i laureaci wielu konkursów organizowanych na terenie Płocka jak również całego kraju. Warto wspomnieć o corocznym udziale przedstawicieli ZST na Konkursie Maszyn Wodnych i Wiatrowych w Skierniewicach czy Ogólnopolskim Konkursie Mechanicznym. Niezwykłą sławę w branży mechanicznej przynosi organizowany przez naszą szkołę konkurs Mechaniczny, nad którym merytoryczną pieczę sprawuje Politechnika Warszawska a honorowy patronat obejmuje Prezydent Miasta Płocka wraz z Kuratorium Oświaty w Warszawie. Liczny udział w imprezie przedstawicieli szkół z całego kraju świadczy o renomie konkursu.

Pisząc o naszej szkole nie możemy nie wspomnieć o sporcie, który z pewnością jest jej chlubą. W klasach sportowych kształcą się przyszli wioślarze i piłkarze. Wielu z nich osiąga sukcesy na najważniejszych imprezach w kraju. Do takich sukcesów niewątpliwie przyczynia się profesjonalna i zaangażowana kadra trenerska a także nowoczesne  zaplecze sportowe. Posiadamy salę gimnastyczną, ogromną halę sportową, salę fitness, siłownię i saunę.

Nieodłącznym elementem Zespołu Szkół Technicznych w Płocku jest znajdujący się w jej bliskim sąsiedztwie Internat. To niezwykłe miejsce stwarza możliwość nauki i odpoczynku uczniom spoza miasta. Poza nowoczesnymi pokojami Internat ZST oferuje miejsca cichej nauki jak również rozrywki. Opiekę nad mieszkańcami internatu sprawuje profesjonalna i serdeczna kadra pedagogiczna. Wspaniałe panie kucharki gwarantują zdrowe i pyszne całodzienne wyżywienie.

Jak widać, pochwalić się mamy czym. Zachęcamy zatem do odwiedzin w czasie organizowanych dni otwartych, zapoznanie z proponowanymi kierunkami kształcenia i podjęcie jedynej i najlepszej decyzji o zasileniu szeregów naszej placówki.

          Do zobaczenia!

Scroll to Top
Skip to content