XLI Rajd Pieczonego Ziemniaka

W dniu 5 października odbył się XLI Rajd Pieczonego Ziemniaka. Wzięli w nim udział członkowie SKKT-Mechkon i piechurzy z 70-tki pod opieką Zbigniewa Sokołowskiego. Trasa wiodła  z Cukrowni Borowiczki, gdzie mieści się tablica upamiętniająca nazwiska 40 pomordowanych pracowników, którzy zginęli w obozach podczas  II wojny światowej do Liszyna (przystań Flis). Uczestnicy podziwiali punkty widokowe oraz nadwiślańskie krajobrazy na długości 8 km. Wszystkie drużyny miały okazję wziąć udział w rozwiązywaniu testu z wiedzy regionalnej i historii II wony światowej. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom rajdu pyszne pieczone ziemniaki. W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych SKKT-PTTK-Mechkon zajął zaszczytne I miejsce. Gratulacje dla uczestników i ich opiekuna.     

                                                                                    

Scroll to Top
Skip to content