Wycieczka do DMG MORI w Pleszewie

 W dniu 10.10.2018r. uczniowie klasy 4ta i 3ta, technikum mechanicznego o kierunku Użytkowanie obrabiarek skrawających, wraz z sześcioma nauczycielami przedmiotów zawodowych i trzema przedstawicielami Politechniki Warszawskiej w Płocku, uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do FAMOTU – pierwszej cyfrowej fabryki grupy DMG MORI w Pleszewie.

Dzięki nowym inwestycjom tego zakładu, o wartości ponad 60 mln EUR, uczniowie zwiedzili:

  • cyfrową fabrykę – zintegrowane procesy produkcyjne,
  • nowe hale montażu dla produkcji 2 000 obrabiarek CNC rocznie,
  • nowy obszar produkcji wrzecion z linią montażu,
  • nowy obszar logistyki ze zoptymalizowanym procesem przepływu materiałów.

Zapoznali się też z najnowszymi trendami i innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinach cyfryzacji, automatyzacji oraz ADDITIVE MANUFACTURING, jak również z serią obrabiarek CLX/CMX, produkowanych w Pleszewie i kompleksowymi rozwiązaniami dla przemysłu lotniczego oraz budowy maszyn i form.

Uczestnicy wycieczki brali także udział w prezentacjach wiodących producentów narzędzi do obrabiarek skrawających, połączonych później z pokazem praktycznym działania tych narzędzi, uchwytów i płytek skrawających.

Wycieczkę zorganizował wicedyrektor ZST w Płocku – Tomasz Kiciński.

Scroll to Top
Skip to content