Wioślarze zakończyli sezon startowy na wodzie

W ostatni weekend października (27-28.10.2018r.), na poznańskiej Malcie odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Jesienne, podczas których wszyscy wioślarze w kategoriach od juniorów młodszych do seniorów ścigali się na jedynkach i dwójkach bez sternika. W zawodach wzięło udział 19 zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego – w tym uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Wśród juniorów, wystartowało sześć naszych osad:  dwie dwójki bez sternika, jedna bez sterniczki oraz skifista i 3 skifistki. Najlepiej z płockich zawodniczek zaprezentowała się Wiktoria Dziwota, która w rywalizacji 40 jedynkarek z Polski zakwalifikowała się do finału A i w trzech kolejnych finałach zajmowała odpowiednio 5, 4 i 7 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Bardzo dobry występ zanotował również dwójka bez sternika juniorów: Roman Drużyński i Kuba Pszczółkowski, którzy w finale zajęli 5 miejsce.

Z osad młodzieżowych najlepiej wypadł Janek Domeradzki, który wystartował w wyścigu seniorskim po raz pierwszy i od razu ze świetnym wynikiem w seniorach zajmując miejsca: 10, 7 i 4, a w klasyfikacji młodzieżowej (U23) odpowiednio: 5, 2 i 2.

Wioślarstwo to ciężka dyscyplina, ale wcale nie cięższa od pływania, biegania czy innych dyscyplin indywidualnych. Wszędzie trzeba ciężko pracować, aby dojść do mistrzostwa na arenie krajowej i międzynarodowej. Wioślarstwo daje za to możliwość obcowania z naturą i poznania uroków różnych akwenów. Jest to również najstarszy sport uprawiany w sposób zorganizowany w Płocku, który dał początek innym dyscyplinom i wydał na świat 12 olimpijczyków.

Scroll to Top
Skip to content