Wioślarze  po kwalifikacjach. Dwójka jedzie na Puchar Młodzieży we Włoszech.

Wioślarze  po kwalifikacjach. Dwójka jedzie na Puchar Młodzieży we Włoszech.

W weekend, 28-30 czerwca 2019r., wioślarze z całej Polski zjechali  się do Kruszwicy, by rywalizować ze sobą o miejsca w reprezentacjach juniorów na główne imprezy mistrzowskie na świecie. W Centralnych Kontrolnych Regatach Juniorów ścigało się blisko czterystu wioślarzy w kategoriach młodzieżowych od młodzika po juniorów.

Najlepiej spośród płockich osad zaprezentowała się dwójka bez sternika Roman Drużyński i Jakub Pszczółkowski (na zdjęciu), którzy wygrali finał B, zajmując ostatecznie 7 lokatę, ale byli pierwsi w swoim roczniku, jako 17 – latkowie. Wszyscy powyżej byli 18 latkami. Szóste   miejsce w finale zajęły również nasze dziewczyny w dwójce bez sterniczki: Wiktoria Dziwota i Oliwia Nowakowska.

Pozostałe wyścigi były próbą sił osad przed głównymi imprezami sezonu. Spośród płockich osad na wyróżnienie zasługuje ósemka juniorów, która wygrała drugiego dnia zawodów, w której składzie byli Jakub Pszczółkowski, Igor Skowyrski, Kuba Kołodziejski, Romek Drużyński, Mateusz Łęgowik, Przemek Witkowski, Dawid Teter, Olgierd Budnicki i Ada Opasińska na sterze. Druga była czwórka bez sternika juniorów: Mateusz Łęgowik, Dawid Teter, Przemek Witkowski i Olgierd Budnicki. Drugie miejsca w niedzielnych finałach zajęła: dwójka juniorek – Oliwia Nowakowska i Wiktoria Dziwota oraz dwójka chłopców – Filip Supeł i Kuba Kalinowski.  

Regaty w Kruszwicy były ostatnimi z regat kontrolnych i kwalifikacyjnych do reprezentacji w tym sezonie. W wyniku tych , ale i poprzednich regat nasza dwójka juniorów: Romek Drużyński i Jakub Pszczółkowski zakwalifikowała się do międzynarodowych regat Coupe de la Jenuesse, które odbędą się we włoskim Corgeno koło Mediolanu w dniach 2-4 sierpnia

Obecnie dwójka, wraz z trenerem Bogdanem Zalewskim, wyjechała na zgrupowanie kadry narodowej w COS Wałcz.

Scroll to Top
Skip to content