Wioślarski weekend w Kruszwicy

W dniach 25-26 maja 2019 r., na Jeziorze Gopło w Kruszwicy, odbyły się Regaty Kontrolne Juniorów. Wśród płockich osad zwycięstwem zakończyła swój start osada czwórki bez sternika w składzie: Jakub Pszczółkowski, Roman Drużyński, Kuba Kołodziejski i Igor Skowyrski.(osada na zdjęciu) Osada zwyciężyła w sobotnim przedbiegu i niedzielnym finale. Bardzo dobry występ zanotowały również nasze najlepsza juniorki w dwójce bez sterniczki: Oliwia Nowakowska i Wiktoria Dziwota , które były drugie, ulegając tylko osadzie SMS-u Wałcz. Niezły start zaliczyła dwójka podwójna juniorów: Jakub Opasiński i Mateusz Łęgowik, którzy zajęli drugie miejsce w finale B.  

Wśród juniorów młodszych najlepiej spisała się osada czwórki bez sternika: Piotrek Brudzyński, Karol Budziński, Damian Wróblewski i Eryk Serafin, którzy po niezłym sobotnim występie w przedbiegu awansowali do finału, w którym zajęli ostatecznie 6 miejsce                                                          

Regaty w Kruszwicy były sprawdzianem sił dla zawodników w kategoriach młodzieżowych i zarazem sprawdzianem koncepcji trenerskich na najważniejsze imprezy sezonu: Mistrzostwa Polski Juniorów i Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Trójka naszych młodzieżowców, natomiast, Janek Domeradzki, Bartek Donarski i Kamil Krusiewicz przygotowują się w Wałczu do regat międzynarodowych w niemieckim Ratzeburgu. Będzie to ostatni sprawdzian reprezentacji młodzieżowej przed Mistrzostwami Świata.

Scroll to Top
Skip to content