VI MECHANICZNE TARGI BRANŻOWE

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W PŁOCKU – 2024

7 marca 2024 odbyły się VI Mechaniczne Targi Branżowe w Zespole Szkół Technicznych w Płocku zorganizowane przez Zespół Szkół Technicznych w Płocku oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku.

Wciąż rosnące zapotrzebowanie na zawody mechaniczne na lokalnym rynku pracy sprawiło, że zarówno wystawcy jak i uczniowie tłumnie przybyli na kolejną, już szóstą edycję wydarzenia.

Swoją obecnością organizatorów zaszczycili specjaliści do spraw personalnych, którzy szukają przede wszystkim chętnych do pracy,  zaangażowanych i kompetentnych pracowników między innymi w zawodach: młodszy operator procesów produkcyjnych, mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, blacharz, monter, operator obrabiarek CNC, spawacz. Wystawcy omawiali także wiele programów, które realizują ich firmy na rzecz młodych ludzi. Wielu z nich organizuje staże w wakacje, praktyki oraz wdraża systemy adaptacyjne dla nowych pracowników. Finansują również dalsze kształcenie w zawodzie.

Reprezentanci firm byli zadowoleni, że młodzież była przygotowana do wydarzenia. Większość uczniów miała ze sobą profesjonalnie przygotowane życiorysy zawodowe. Sprawiło to, że nawiązywane były pierwsze zawodowe kontakty, a pozostawiane u pracodawców CV budowały potencjalną bazę kandydatów do pracy.

Targi rozpoczął dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Płocku pan Dariusz Tyburski. Cieszył się, że już szósty rok z rzędu udaje się zebrać w jednym miejscu lokalnych liderów w branży.  

W targach wzięli udział przedstawiciele pracodawców: Orlen S.A, Orlen Serwis S.A, GRUPA AUTO FORUM, BUDMAT Bogdan Więcek, N&N Nadratowski, SPEC-REM S.A, MODULAR System Sp. z o.o. oraz przedstawicieli publicznych służb zatrudnienia: Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie filia w Płocku, Powiatowy Urząd Pracy w Płocku, Miejski Urząd Pracy w Płocku i Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku.

Jedna z przedstawicielek powiedziała „Mówi się , że w Płocku nie ma pracy, a my na Was czekamy”. Był to jasny sygnał, że specjalistów w dalszym ciągu brakuje i będzie brakować w najbliższym czasie. Jako organizatorzy mamy nadzieję, że tego typu inicjatywy sprawią, że droga pracodawcy i absolwenta skrzyżuje się na dłużej, a spotkanie w murach płockiej „Siedemdziesiątki” będzie trampoliną do zawodowych sukcesów.

Scroll to Top
Skip to content