V Mechaniczne Targi Branżowe

Dnia  29 marca 2023 odbyły się V Mechaniczne Targi Branżowe w Zespole Szkół Technicznych w Płocku zorganizowane przez Zespół Szkół Technicznych w Płocku oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku.

W targach wzięli udział przedstawiciele pracodawców: Orlen Serwis S.A, CNH Industrial Polska Sp. z o.o., PRECIZO Sp.  z o.o.,  AUTO FORUM 2 Sp. z o.o., Naczelna Organizacja Techniczna, Artplex Sp. z o.o., SPEC-REM S.A, Moto-Pal Remont Bogdan Palmąka, MODULAR System Sp. z o.o. oraz Przedstawiciele Publicznych Służb Zatrudnienia: Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku, Powiatowy Urząd Pracy w Płocku, Miejski Urząd Pracy w Płocku.

Ogromne zapotrzebowanie rynku pracy na zawody mechaniczne sprawiło, że zarówno wystawcy jak i uczniowie tłumnie przybyli na kolejną, już piątą edycję wydarzenia.

Pracodawcy poszukiwali chętnych do pracy,  zaangażowanych i kompetentnych pracowników między innymi w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, mechanik-monter, operator obrabiarek skrawających cnc, spawacz. Wystawcy omawiali także wiele programów, które realizują ich firmy na rzecz młodych ludzi. Wielu z nich organizuje staże w wakacje, praktyki oraz wdraża systemy adaptacyjne dla nowych pracowników. Doświadczenie schodzi na dalszy plan, gdyż każdy musi je przecież gdzieś zdobyć. Sprawia to, że absolwenci szkół w zawodach mechanicznych mogą śmiało próbować swoich sił na lokalnym rynku pracy bez obawy, że nie spełnią kryterium związanego z doświadczeniem.

Reprezentanci firm byli zadowoleni, że młodzież była przygotowana do wydarzenia. Każdy uczeń miał ze sobą profesjonalnie przygotowany życiorys zawodowy, który mógł zostawić podczas rozmowy z pracodawcą. Sprawiło to, że nawiązywane były pierwsze zawodowe kontakty, a pozostawiane u pracodawców CV budowały potencjalną bazę kandydatów do pracy.

Targi rozpoczął wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Płocku pan Tomasz Kiciński. Cieszył się, że już piąty rok z rzędu udaje się zebrać w jednym miejscu tak wielu czołowych w branży pracodawców, którzy są zainteresowani zatrudnieniem młodych ludzi.  

V Mechaniczne Targi Branżowe były dla pośredników pracy CEiPM OHP w Płocku szansą na nawiązanie współpracy z przedstawicielami największych płockich firm działających w branży mechanicznej.

Co roku upewniamy się, że tego typu spotkania dla wielu absolwentów będą trampoliną do dobrej pracy i rozwoju zawodowego.

Scroll to Top
Skip to content