Sukcesy wioślarzy

W dniu 28-29.09.2019 nasi wioślarze  zaliczyli 2 poważne imprezy wioślarskie. Pierwsza to Wielka Wioślarska o Puchar Brdy w Bydgoszczy. Płocka ósemka juniorów, jako wicemistrz Polski, ścigała się w biegu głównym na dystansie 8,5 kilometra, z reprezentacją Bydgoszczy (mistrzem Polski) ulęgając im w końcówce biegu.

W składzie ósemki popłynęli: Kuba Pszczółkowski, Romek Drużyński, Kuba Kołodziejski, Karol Budziński, Piotrek Brudzyński, Sebastian Kaszanek, Mateusz Łęgowik, Igor Skowyrski i Sterniczka Ada Opasińska.

W niedzielę ósemka seniorów wystartowała w bardzo morderczym maratonie biegowo – wioślarskim Run & Row w Toruniu. Osada  z Płocka w składzie: Kamil Krusiewicz, Kuba Aleksandrowicz, Łukasz Pawłowski, Janek Domeradzki, Michał Sobiecki, Romek Drużyński, Łukasz Krajewski, Marek Gęsicki i Kuba Opasiński na sterze zdobyła brązowy medal ulegając osadom ze Szczecina i gospodarzom z toruńskiego AZS-u UMK. W maratonie wystartowało 6 ósemek, poza pierwszymi trzema jeszcze z Bydgoszczy, Krakowa i Wrocławia. 

Scroll to Top
Skip to content