Sukcesy wioślarzy w hali

 Koniec sezonu wioślarskiego na wodzie wcale nie oznacza, ze wioślarze przestają się ścigać. Od listopada do połowy marca, wiele ośrodków wioślarskich w Polsce organizuje zawody w wioślarstwie halowym, które są okazją do sprawdzenia indywidualnych możliwości zawodników jak również podtrzymania rywalizacji sportowej , która jest istotą uprawiania każdej dyscypliny sportu. Zawody na ergometrach są nierzadko obowiązkowe dla wioślarzy, którzy, z racji aspiracji do reprezentacji Polski, kadr wojewódzkich czy innych programów, muszą potwierdzać swój postęp w tym, trudnym dla nich, okresie przygotowawczym do sezonu na wodzie. Najważniejszym startem, obowiązkowym dla wszystkich będą oczywiście Mistrzostwa Polski w Tarnobrzegu 26 stycznia 2019 roku.

W sobotę 8 grudnia, w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza na Ergometrze, w których, nie mogło zabraknąć zawodników z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ZST. Najlepiej z płockich zawodników spisało się dwoje seniorów: Janek Domeradzki i Ola Kołodziejska, którzy wygrali w swoich kategoriach i zdobyli pamiątkowe puchary. Drugi był natomiast Kuba Opasiński, który wystartował w kategorii lekkiej juniorów. To również wielki sukces zawodnika, zwłaszcza, że był to jego pierwszy start w zawodach wioślarskich w roli wioślarza, bowiem dotychczas był sternikiem i w tej roli zdobył wiele sukcesów na arenach Polski i Europy.

Nie dalej, jak przed dwoma tygodniami, w Kaliszu rozegrany został Puchar Polski na Ergometrze Wioślarskim i tutaj z kolei Kuba Aleksandrowicz wygrał konkurencję seniorów, zdobywając Puchar. To, jak dotychczas największy indywidualny sukces tego zawodnika w wioślarstwie halowym.

Ergowiosła nie ominą również Płocka. Już w najbliższy piątek i sobotę, na sali gimnastycznej, w Płockim Towarzystwie Wioślarskim rozegrana zostanie Sztafeta Olimpijska na ergometrze z udziałem młodzieży szkół podstawowych, zawodników wyczynowych i mastersów a 1 marca, tradycyjnie w Zespole Szkół Technicznych odbędą się XXVII Płockie Ergowiosła dla młodzieży z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, studentów, służb mundurowych i mastersów.  Nie wykluczone, ze na ergometrach powiosłujemy również podczas finału WOŚP w płockiej Orlen Arenie.

Scroll to Top
Skip to content