Sukcesy wioślarzy na arenach międzynarodowych

SUKCESY WIOŚLARZY NA ARENACH MIĘDZYNARODOWYCH

W weekend 12-13 sierpnia 2018 r. odbywały się aż dwie najważniejsze światowe imprezy: Mistrzostwa Świata Juniorów oraz akademickie mistrzostwa Świata.  Nasz najlepszy junior Janek Domeradzki dzielnie spisał się podczas Mistrzostw Świata Juniorów w czeskich Racicach (koło Rudnic). Płynąc  w osadzie  polskiej czwórki podwójnej zajął czwarte miejsce (na zdjęciu drugi o d przodu w osadzie czwórki). Był to najlepszy wynik spośród polskiej reprezentacji i to osiągnięty w konkurencji najliczniej obsadzonej. Jedna z trzech naszych kadrowiczek, Wiktoria Dziwota, w tym samym czasie wystartowała w regatach Coupe de la Jeunesse, w irlandzkim Cork, gdzie w płynąc w składzie polskiej czwórki podwójnej zajmowała kolejno VI i IV miejsce przegrywając w drugim przypadku 0,02 sekundy do medalu.

Scroll to Top
Skip to content