Sukces ósemki w Toruniu

W weekend 22-23 września 2018,  w Ełku, rozegrane zostały regaty wioślarskie dla najmłodszych – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zawody rozegrano na dystansie 1000 metrów, na jeziorze Ełckim, w centrum miasta. Podopieczni trenera Jacka Karolaka wystartowali w trzech konkurencjach i w dwóch  zdobyli medale. 
Złoto zdobyła czwórka chłopców: Oliwier Wiśniewski, Adam Chyliński, Krystian Nowicki i Igor Olczak .
Brązowy medal zdobył nasza czwórka ze sternikiem w składzie: Igor Olczak, Krystian Nowicki, Bartosz Czyżewski, Filip Supeł w Eryk Cholewiński na sterze.
Tuż za podium, bo na czwartym miejscu linie mety minęła nasza dwójka: Oliwier Wiśniewski i Adam Chyliński.
 
Ogólnie zawodnicy z Płocka zdobyli puchar za czwarte miejsce w klasyfikacji punktowej klubów, przegrywając tylko z WTW Warszawa i gospodarzami ,MOS-em Ełk i WIR-em Iława.
Tymczasem starsi wioślarze wzięli udział w sobotę i w niedzielę w prestiżowych regatach ósemek w Bydgoszczy i Toruniu.
 
W sobotę zajęli czwarte miejsce w wyścigu otwartym ósemek seniorów podczas słynnych już regat , o obsadzie międzynarodowej, Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy w Bydgoszczy. Płocka osada płynęła w składzie: Adrian Pawłowski, Jakub Aleksandrowicz, Bartłomiej Donarski, Jan Domeradzki, Wiktor Budnicki, Kamil Krusiewicz, Michał Sobiecki, Marek Gęsicki i Kuba Opasiński na sterze. Ta sama osada, dzień później, w niedzielę wzięła udział w triatlonie wioślarskim Run & Row w Toruniu, gdzie po morderczym biegu z łódką, wyścigu na wodzie i ergometrach zajęła II miejsce. 
Scroll to Top
Skip to content