Sprzątanie świata w ZST

Uczniowie ZST  7 września 2023 wzięli udział w 30  ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie świata. Akcja została zarejestrowana na stronie ,,Nasza Ziemia’’ , która jest głównym koordynatorem przedsięwzięcia na terenie Polski. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem ,, Sprzątanie świata łączy ludzi’’. W ramach akcji uczniowie klasy 1Ta posprzątali wyznaczony przez Nadleśnictwo w Płocku  teren leśny w Miszewie Murowanym. Zebrali 63 kg odpadów . Ponadto odbyła się interesująca pogadanka z pracownikiem nadleśnictwa p. E. Szymańską na temat lasu i zagrożeń związanych z dzikimi wysypiskami. Na zakończenie uczniowie mogli się zintegrować przy ognisku. Opiekę nad uczniami sprawowały Marta Marek- Głowacka i Agnieszka Krynicka. Poza akcją terenową w  klasach odbyły się  pogadanki na temat odpadów i gospodarki w obiegu zamkniętym prowadzone przez L. Dutkiewicz i K. Kanię.

                                                                                                                                          Katarzyna Kania

Scroll to Top
Skip to content