Rajd Zimowy Szlakami Powstania Styczniowego

W dniu 25.012020 Oddział Miejski PTTK wPłocku przy współpracy z SKKT Mechkon zorganizował rajd Zima Szlakami Powstania Styczniowego.Celem rajdu było uczczenie 157 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, 70 rocznicy PTTK, 100 rocznicy Obrony Płocka. W XXXVII rajdzie Zima na 3 trasach pieszych uczestniczyło 460 uczestników podzielonych na 15 drużyn ze szkół podstawowych i średnich.Nie zawiedli także reprezentanci klubu turystyki kolarskiej z Benex-Team przy PKN Orlen. Grupę 120 piechurów w tym 33 uczniów z ZST i innych szkół prowadzili przewodnik J.Wrzeszczyński, komandor rajdu Z.Sokołowski, opiekun K.Dębowskii inni opiekunowie na trasie Odwach-Pomnik Generała Z.Padlewskiego-ulPowstańców-Słoneczna-ZST. Przed pomnikiem Zygmunta Padlewskiego przewodnik przybliżył uczestnikom rajdu sylwetkę Generała podkreślajac rolę jaką odegrał on na Mazowszu będąc autorem planu strategicznego działań powstańczych na ziemiach polskich.Schwytany przez władze carskie został rozstrzelany w Płocku 15 maja 1863r.Młodzież oddała hołd zapalając znicze pod pomnikiem Generała Zygmunta Padlewskiego. W kategorii szkół średnich SKKT-MECHKON zajął 1-wsze miejsce

Gratulacje 

Scroll to Top
Skip to content