Po regatach w Poznaniu sześciu wioślarzy w reprezentacji Polski 

27-28 kwietnia, na poznańskiej Malcie, odbyły się pierwsze w tym roku regaty wioślarskie na klasycznym dystansie – Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów.

 Bezpośrednio przed regatami poznańskimi zawodnicy  SMS uczestniczyli w dwóch zgrupowaniach w Kruszwicy, podczas których przygotowywali się do ważnego startu w warunkach wody stojącej.

Dobrze zaprezentowali się nasi juniorzy, a spośród nich najlepiej Romek Drużyński i Kuba Pszczółkowski w dwójce bez sternika, którzy zajmowali kolejno 6, 7 i 5 miejsca w kolejnych finałach i byli najlepszą osadą w swoim roczniku. Decyzją trenera kadry juniorów zostali powołanie na zgrupowanie kadry juniorów w Wałczu i w pierwszy weekend maja wystąpią w  międzynarodowych regatach w Monachium, które będą najważniejszym tegorocznym sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy.

Scroll to Top
Skip to content