Po maturze w mundurze

W dniach 29-30 marca 2022 roku w naszej szkole nauczyciel historii p. M. Rosiak zorganizował  spotkanie uczniów klas maturalnych  z majorem Robertem Wojciechowskim z Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Płocku. Spotkanie odbyło się w ramach projektu: „Po maturze w mundurze.”

 Major Wojciechowski przedstawił młodzieży maturalnej ścieżkę rozwoju w Wojsku Polskim. Nasz gość zachęcał do wstąpienia do wojska oraz studiowania na uczelniach wojskowych. Zwracał uwagę, że uczelnie wojskowe to atrakcyjne studia, pełne wyzwań studia, dające  perspektywę ciekawej i pewnej pracy w wojsku. 

Terminy rekrutacji bardzo zainteresowany naszą młodzież. Na koniec spotkania mjr Wojciechowski wspominał o swojej bardzo bogatej karierze w wojsku m.in o misji pokojowej w Afganistanie.

Scroll to Top
Skip to content