Odwołanie mobilności dla grupy 4

 Zgodnie z harmonogramem projektu, uczestnicy zdążyli zrealizować zaplanowane działania przygotowawcze: odbyli 30 godzinny kurs języka hiszpańskiego, uczestniczyli wraz z rodzicami w spotkaniu informacyjnym przygotowanym przez koordynatora projektu, przygotowali swoje Europass CV w języku angielskim i przeprowadzili indywidualne rozmowy online z opiekunem naszej grupy z ramienia organizacji partnerskiej w Sewilli.

Jednak w marcu 2020, dwie klasy technikum – technik mechanik oraz  technik mechatronik – zostały poinformowane o odwołaniu  praktyki zawodowej ze względu na sytuację związaną z pandemią COVID-19. Ze względu  na zamknięcie granic i zakaz przemieszczenia się we wszystkich krajach europejskich, czwarta mobilność naszych uczniów, zaplanowana na 15-03-2020  –  04-04-2020, została anulowana.

Kontynuowanie praktyki w miesiącach wakacyjnych lub w klasie maturalnej, byłoby dużym utrudnieniem dla uczniów. Ma na to wpływ ograniczenie działalności  branży mechanicznej i mechatronicznej w Hiszpanii, trudności tamtejszych lokalnych przedsiębiorców, oraz organizacja kolejnego roku szkolnego. W 2021 roku ci uczniowie będą przystępować do egzaminów z kwalifikacji zawodowej (styczeń) i egzaminu maturalnego (maj).

 

 

Scroll to Top
Skip to content