Liceum Ogólnokształcące kl. 1LO1

(klasa sportowa piłka nożna)

Szkoła Mistrzostwa Sportowego została powołana po to, by zawodnikom najlepiej predysponowanym do uprawiania wioślarstwa stworzyć dogodne warunki do pogodzenia nauki w szkole z uprawianiem sportu. Z założenia skupia więc młodzież wybitnie uzdolnioną sportowo, która pod okiem fachowców (trenerów), może w optymalnym tempie, rozwijać swój potencjał sportowy oraz, przy pomocy najlepszych nauczycieli, rozwijać się intelektualnie
i opanowywać materiał dydaktyczny wynikający z profilu i poziomu szkoły.

Uczniowie SMS-u mają 13 godzin treningów tygodniowo, które odbywają się na obiektach Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego nad Wisłą. W okresie wiosna-jesień zawodnicy SMS-u trenują wiosłowanie na wodzie z uzupełnieniem siłowym i atletyką terenową na lądzie. W okresie od listopada do marca treningi odbywają się głównie na obiektach klubu: siłowni, basenie wioślarskim, salach ergometrów, sali gimnastycznej, basenie pływackim i w terenie.

 (klasa sportowa – piłka ręczna, piłka nożna)

Klasa sportowa w naszej szkole pozwala na połączenie procesu dydaktycznego i rozwoju sportowego w wielu dyscyplinach sportowych. Uczniowie mają 7 godzin porannych treningów, na których kształtujemy cechy motoryczne oraz doskonalimy technikę indywidualną.

Zajęcia sportowe realizujemy na profesjonalnych i w pełni wyposażonych obiektach sportowych (pełnowymiarowa hala widowiskowo – sportowa, siłownia, sauna), które stanowią integralną część szkoły, prowadzone są pod okiem trenerów z wieloletnim doświadczeniem w pracy szkoleniowej.

Zajęcia dydaktyczne w klasie sportowej rozpoczynają się od godziny 9.45. Popołudniowa sesja zajęć treningowych realizowana jest w strukturach klubów sportowych. Zawodniczki
i zawodnicy reprezentują barwy klubowe w zawodach rangi miejskiej, wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej.

 

Scroll to Top
Skip to content