Kurs ICT Brighton

Sprawozdanie z udziału w kursie „Teaching English with Technology” w English Language Centre w Brighton w Wielkiej Brytanii.

W dniach 4-15.10.2021 r. uczestniczyłam w kursie dla nauczycieli języka angielskiego  „Teaching English with Technology”  zorganizowanym przez English Language Centre w Brighton w Wielkiej Brytanii. Kurs został sfinansowany w ramach projektu POWER “Nauka przez całe życie”, numer umowy POWERSE 2020-1-PL01-KA101-078838, który jest realizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Płocku w latach 2020-2022.

Mój wyjazd był zaplanowany na lipiec 2021, jednak z powodu kwarantanny obowiązującej w tym okresie w Wielkiej Brytanii przełożyłam wyjazd na październik i tak 3 października wylądowałam na lotnisku Londyn Stansted. Po trzech godzinach jazdy autokarem znalazłam się w Brighton i następnego dnia rozpoczął się mój kurs.

Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15. W mojej grupie było 7 osób z różnych części Europy, tj. z Polski, Czech, Włoch, Bułgarii i  Niemiec.

Nadrzędnym celem kursu było przedstawienie, omówienie i przećwiczenie różnorodnych metod i form pracy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Podczas zajęć poznałam wiele narzędzi multimedialnych, gier, aplikacji, programów oraz stron internetowych, które z pewnością będę wykorzystywała podczas swoich lekcji, min: mentimeter.com, jamboard, gather.town, tedtalks, elllo, listen-and-write.

Ponadto miałam również zajęcia związane z kreaywnym podejściem do nauczania, podczas których poznałam kilka ciekawych gier, które zdążyłam już z powodzeniem wykorzystać podczas swoich lekcji.

Podczas pobytu w Anglii mieszkałam u angielskiej rodziny, co dało mi możliwość poznania codziennego życia, kuchni oraz zwyczajów mieszkańców Sussex.

Czas wolny poświęcałam na zwiedzanie oraz poznawanie angielskiej kultury. Wybrałam się z nowopoznanymi koleżankami na całodniową, zorganizowaną wycieczkę do Londynu, podczas której miałam okazję poznać tą niesamowitą, tętniącą życiem oraz pełną zabytków stolicę Wielkiej Brytanii. Ponadto zwiedziłam Brighton, Hove, Lewes oraz Rottingdean, miasteczka pełne urokliwych uliczek, zabytków i historii.

Na zakończenie kursu każdy uczestnik miał za zadanie przygotować prezentację SPRE, podsumowującą zdobytą wiedzę oraz sposoby jej praktycznego wykorzystania podczas lekcji.

Po zakończeniu kursu otrzymałam certyfikat ukończenia szkolenia i z cała grupą wybraliśmy się na pożegnalny lunch.

Uważam, że udział w kursie był dla mnie bardzo cennym doświadczeniem, który wzbogacił zarówno moją wiedzę, umiejętności językowe jak i warsztat metodyczny. Ponadto kurs zmotywował mnie do dalszej nauki i rozwoju.

Paulina Stasiak-Rychlik

Scroll to Top
Skip to content