Krwiodawstwo

Uczniowie Siedemdziesiątki oddają krew!!

Tradycją naszej szkoły stało się honorowe krwiodawstwo. W wiosennej edycji w ambulansie na terenie szkoły kolejni bohaterowie zechcieli wykazać się altruizmem i oddać krew, która jest najcenniejszym lekiem.

Jak już pewnie wiecie, krwi nie da się wyprodukować i można ją pozyskać tylko od drugiego  człowieka.

Honorowy dawca oddaje jednorazowo 450 ml krwi. Dokładnie tyle potrzeba, aby uratować życie trzech osób! 

Krwi nie da się wyprodukować. Krew ludzka to płynna tkanka ustrojowa, której mimo dużego postępu medycyny nie udało się jeszcze zastąpić żadną inną substancją.

Każdego roku dwukrotnie organizujemy mobilne akcje poboru krwi na terenie naszej szkoły. Następna odbędzie się 22 listopada! organizowana przez p. pedagog Agnieszkę Krynicką. W razie pytań, wątpliwości, zgłoszenia swojego udziału możesz skontaktować się z nią w pokoju 102.

Jeśli chcesz oddać krew pomiędzy organizowanymi w szkole mobilnymi akcjami, zgłoś się do RCKiK w szpitalu na Winiarach w Płocku z jednym z dokumentów tożsamości, po lekkim posiłku i spożyciu min.1,5l płynów. W rejestracji otrzymasz kwestionariusz, który należy wypełnić.

Dawcy krwi ratują życie nie tylko ofiarom wypadków, ale również osobom, które utraciły krew w wyniku zabiegów operacyjnych, zaburzenia krzepnięcia, oparzeń czy urazów. Krew przetacza się także pacjentom z chorobami nowotworowymi, w trakcie i po chemioterapii.

Poznajcie naszych bohaterów!

Scroll to Top
Skip to content