Konkurs Mechaniczny

W dniach 23-24 marca 2023 roku w Zespole Szkół Technicznych w Płocku odbył się
XIV Ogólnopolski Konkurs Mechaniczny. Do rywalizacji stanęło 24 uczniów z 8 szkół z całej Polski:

  • Zespół Szkół Technicznych w Płocku,
  • Zespół Szkół im. Legionów Polskich w Kozienicach,
  • Zespół Szkół Technicznych w Turku,
  • Zespół Szkół Technicznych im. Św. Józefa w Białymstoku,
  • Zespół Szkół nr 1 w Płońsku,
  • Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Płocku,
  • Zespół Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim,
  • Regionalne Centrum Edukacji w Biłgoraju.

W czwartek 23 marca uczniowie przystąpili do eliminacji indywidualnych polegających na rozwiązaniu testu z wiedzy z zakresu mechaniki, elektrotechniki, PKM-u, technologii mechanicznej, materiałoznawstwa, rysunku technicznego oraz pneumatyki, w wyniku których została wyłoniona szóstka najlepszych uczniów do finału następnego dnia.

Następnie uczniowie przystąpili do rywalizacji grupowej. Trzyosobowe zespoły miały  wykonać dwa zadania. Pierwsze polegało na dokonaniu obliczeń wytrzymałościowych wału na podstawie podanych założeń, a następnie wykonaniu rysunku w programie CAD. Drugie zadanie polegało na narysowaniu schematu realizującego wytłaczanie elementu na prasie pneumatycznej oraz jego montaż.

Nadzór merytoryczny nad konkursem sprawowała Politechnika Warszawska Wydział Budownictwa Mechaniki i Petrochemii w Płocku, która finałowej szóstce wręczyła indeksy na uczelnię, a patronat honorowy sprawował Prezydent Miasta Płocka.

Sponsorami konkursu byli:

  1. CNH Industrial Polska Sp. z o. o.
  2. Orlen Serwis S.A.
  3. Precizo Sp. z o.o.
  4. Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.
  5. MEGABUD Jacek Bartold.
  6. Spec-Rem S.A.
  7. Modular System Sp. z o.o.
  8. MBK Narzędzia Bogusław Czerniak.
  9. Wypożyczalnia Kontener Zbigniew Wiktorski Sp. J.
  10. Grupa X Techniczne Zaopatrzenie Przemysłu.
  11. Mazowieckie Centrum Spawalnicze Izabela Tucholska-Oleszczuk.
  12. BUDMAT Bogdan Więcek.
  13. Przedsiębiorstwo Usług Technicznych „PERI” S. C.
  14. Agencja reklamowa „GRAPE” Sławomir Jarosz.
  15. REWELD Sp. z o. o.
  16. Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku.
  17. Wójt Gminy Słupno – Marcin Zawadka.
  18. Stowarzyszenie Wodniaków Gminy Słupno „FLIS”.

Wyniki klasyfikacji drużynowej:

MiejsceNazwa szkołyUczniowie
1Zespół Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w  Grodzisku WielkopolskimMateusz Bruss
Michał Dakowski
Mikołaj Marach
2Zespół Szkół Technicznych w TurkuSzymon Adamek
Marcin Buda
Kamil Kłodawski
3Zespół Szkół Technicznych w PłockuKacper Kowalczyk
Filip Leśniewski
Wiktor Makowski

Wyniki klasyfikacji indywidualnej w finale:

MiejsceImię i nazwiskoSzkoła
1Kacper KowalczykZespół Szkół Technicznych w Płocku
2Karol MioduszewskiZespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku
3Marcin BudaZespół Szkół Technicznych w Turku
4Filip LeśniewskiZespół Szkół Technicznych w Płocku
5Rafał CzajkaRegionalne Centrum Edukacji w Biłgoraju
6Michał DakowskiZespół Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w  Grodzisku Wielkopolskim

Nagrody indywidualne:

I m-ce: laptop, indeks, upominki, książka, dyplom.

II m-ce: tablet, indeks, upominki, książka, dyplom.

III m-ce: tablet, indeks, upominki, książka, dyplom.

IV m-ce: zestawy narzędzi, indeks, dyplom, upominki.

V m-ce: zestawy narzędzi, indeks, dyplom, upominki.

VI m-ce: zestawy narzędzi, indeks, dyplom, upominki.

Nagrody drużynowe:

I m-ce: zestaw narzędzi.

II m-ce: spawarka oraz przyłbica.

III m-ce: zestaw narzędzi.

Opiekunowie uczniów otrzymali pamiątkowe dyplomy.

« z 3 »
Scroll to Top
Skip to content