Medale wioślarzy

 

Kolejne dwa medale wioślarzy w Mistrzostwach Polski

Bartek Donarski wrócił z Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

W dniach 12-13.09, na Gople w Kruszwicy rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U23) oraz Mistrzostwa Polski Młodzików.

W zawodach uczestniczyło 10 młodzieżowców oraz 1 młodziczka z Płocka, zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, w tym 10 uczniów/ absolwentów SMS przy płockiej Siedemdziesiątce.

Oba medale zdobyły osady młodzieżowe.

Pierwszy, brązowy medal, zdobyła czwórka ze sternikiem w składzie: Kuba Kołodziejski, Janek DomeradzkiMateusz Łęgowik, Sebastian Kaszanek i Kinga Nowakowska na sterze, która na mecie ulegała osadom AZS-u Toruń i Lotto Bydgostii.

Drugi medal, tym razem srebrny wywalczyła płocka ósemka ósemki. Osada, płynąca w składzie: Kamil Krusiewicz, Bartek Donarski, Michał Sobiecki, Jakub Aleksandrowicz, Janek Domeradzki, Igor SkowyrskiKuba Kołodziejski, Sebastian Kaszanek i sterniczka Ola Kołodziejska, po nieudanym starcie musiał gonić przeciwników i dopiero po półmetku wyszła na drugą pozycję, którą „dowiozła” do mety.

Dokładnie tydzień wcześniej, wioślarze w tej kategorii U 23 ścigali się w Mistrzostwach Europy w niemieckim Duisburgu. W osadzie reprezentacyjnej ósemki wystartował nasz zawodnik Bartek Donarski. Osada polska zajęła siódme miejsce. Mistrzostw Europy były jedynym startem międzynarodowym naszej reprezentacji i ukazały obraz polskiego wioślarstwa na tle innych europejskich krajów w dobie pandemii koronawirusa. 

Scroll to Top
Skip to content