IV MECHANICZNE TARGI BRANŻOWE

Dnia 30 marca 2022 r. odbyły się IV Mechaniczne Targi Branżowe w Zespole Szkół Technicznych w Płocku. Impreza jak zwykle kierowana była do młodzieży ostatnich klas kierunków mechanicznych zarówno na poziomie technikum jak i szkoły branżowej. Kolejna edycja wydarzenia spotkała się z dużym zainteresowaniem lokalnych pracodawców, którzy są otwarci na zatrudnianie młodych i wykwalifikowanych ludzi. Pracodawcy podkreślali, że absolwenci „Siedemdziesiątki” pomimo braku doświadczenia zawodowego, bezpośrednio po zakończeniu szkoły są chętnie zatrudniani i cenieni w branży. Rekruterzy byli zadowoleni, że młodzież z zainteresowaniem odwiedzała stoiska, aby przekazać profesjonalnie przygotowane życiorysy zawodowe.

Targi były doskonałą okazją dla uczniów, a także absolwentów do spotkania z wieloma pracodawcami z branży, w której się kształcą w jednym miejscu. Dla wchodzących na rynek pracy młodych ludzi były to pierwsze, zawodowe kontakty oraz zapoznanie się z oczekiwaniami rynku.

Targi rozpoczął dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Płocku pan Dariusz Tyburski. Przywitał wszystkich wystawców, podziękował za przybycie i podkreślił, że takie spotkania sprzyjają nawiązaniu relacji i zbliżają pracodawców z uczniami i absolwentami.

W targach wzięło udział 11 wystawców: Orlen Serwis S.A, TUCHOLSKI Sp z o.o., CNH Industrial Polska Sp. z o.o., PRECIZO Sp. z o.o., Naczelna Organizacja Techniczna,. IFS Fordel Marek Skorłutowski, Ama-Wid Service, WiR Automation, ANDUR Zakład Ślusarsko Produkcyjno Usługowy oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie filia w Płocku, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP.

Scroll to Top
Skip to content