ITM Industry Europe

Dnia 02.06.2022 nauczyciele przedmiotów zawodowych naszej szkoły razem z pracownikami Instytutu Inżynierii Mechanicznej Politechniki Warszawskiej pojechali do Poznania na „Międzynarodowe Targi Poznańskie – ITM Industry Europe”. Są to wiodące w tej części Europy targi, na których prezentowana jest międzynarodowa oferta zgodna z ideą przemysłu 4.0. Wydarzenie od lat jest kluczowym miejscem spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji.

Wystawione stoiska umożliwiły zapoznanie się z ofertą producentów urządzeń z branży mechanicznej oraz mechatronicznej. Wśród stoisk można było wyszczególnić następujące kategorie:

 • Obrabiarki do metali
 • Narzędzia
 • Automatyka przemysłowa
 • Robotyka
 • Metalurgia
 • Odlewnictwo
 • Spawanie i cięcie
 • Obróbka powierzchni
 • Technologie addytywne
 • Oprogramowanie
 • Metrologia przemysłowa

Największą atrakcją, jak to zwykle bywa na tego typu wydarzeniach, było zapoznanie się z nowinkami technologicznymi umożliwiającym usprawnieniom pracy zarówno zespołów konstrukcyjno-technologicznych, jak również pracowników produkcyjnych. Nie brakowało przyszłościowych rozwiązań, które wkrótce zostaną zaimplementowane w przemyśle.

Oprócz powyższych nie zapomniano również o ofercie dla działów zakładów produkcyjnych, które nie dają dodatkowych wartości dla gotowych wyrobów. Jednak ich niegospodarne zarządzanie może powodować dodatkowe koszty. Mowa tu o działach logistyki, transportu wewnątrzzakładowego oraz narzędziowni.

Obecność naszych nauczycieli i pracowników Politechniki Warszawskiej na targach pozwoliła na lepsze zrozumienie aktualnych trendów w stale rozwijającym się przemyśle. Pozwoli to na wdrożenie nowych kierunków kształcenia z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, a także lepsze dostosowanie kierunków już istniejących do aktualnego zapotrzebowania przemysłu. Przełoży się to w perspektywie na zwiększone kompetencje absolwentów, a w konsekwencji na skrócony czas wdrożenia nowego pracownika w zakładach, w których nasi uczniowie znajdą zatrudnienie.

Scroll to Top
Skip to content