II Targi Mechaniczne Branżowe w ZST

Dnia  5 marca 2019r. odbyły się w ZST II Mechaniczne Targi Branżowe. W ubiegłym roku, gdy impreza organizowana była po raz pierwszy, nie spodziewano się, że spotka się ona z tak pozytywnym odzewem, zarówno ze strony pracodawców, jak i uczniów. Wystawcy chwalili sobie możliwość zebrania wielu życiorysów zawodowych – specjalistów z branży, którzy kończą szkołę i wchodzą na rynek pracy. Przyszli absolwenci byli natomiast zadowoleni z możliwości spotkania wielu pracodawców z lokalnego rynku pracy.

Odpowiadając na potrzeby zainteresowanych, doradca zawodowy z Zespołu Szkół Technicznych w Płocku p. Joanna Skrzyńska oraz pośrednik pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku p. Sandra Soczewska w tym roku wspólnie zorganizowały drugą edycję wydarzenia. Organizatorki mogły liczyć na wsparcie ze strony wicedyrektora ZST p. Tomasza Kicińskiego oraz p. Zdzisława Borowskiego zastępcy kierownika kształcenia praktycznego.

Targi rozpoczął dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Płocku pan Dariusz Tyburski. Przywitał wszystkich wystawców i podkreślił, że obecność pracodawców świadczy o tym, że przyszli absolwenci są ważni na rynku pracy, doceniane są ich umiejętności i kwalifikacje. Dodał również, że szkoła stara się umożliwić uczniom zdobywanie wiedzy na jak najwyższym poziomie, nie tylko w ławkach szkolnych, ale także na praktykach w zagranicznych zakładach pracy, jak i w miejscowych firmach.

W Targach wzięło udział 13 wystawców: Naczelna Organizacja Techniczna, Płocka Stocznia Rzeczna Centromost, Precizo Sp. z o.o., ZPUH Rad-Pol, Wapo-Tech Sp. z o.o.,  Amatech – Amabud Elektrotechnika Sp. z o.o, Inntec Sp. z o.o., Modular System Sp. z o.o., Auto-Naprawa, Starnet24, Agencja Zatrudnienia Adecco Sp. z o.o. oraz Centrum Edukacji
i Pracy Młodzieży OHP i Płocki Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w ZST.

Przedstawiciele w interesujący sposób opowiadali o możliwościach, jakie daje praca w ich firmach, ścieżce awansu oraz zachęcali uczniów do bezpośrednich rozmów. Młodzież tłumnie oblegała stoiska, wypełniała formularze osobowe oraz pozostawiała CV.

Wystawcy byli bardzo zadowoleni z przebiegu Targów i zadeklarowali swój udział  za rok.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Scroll to Top
Skip to content