Europejski Dzień Języków

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków.  To coroczne święto języków zostało ogłoszone przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej z siedzibą w Strasburgu w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków. Ma on za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie.

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie, gdyż różnorodność językowa wpływa na wzajemne zrozumienie pomiędzy poszczególnymi kulturami.

Rozwijanie umiejętności językowych jest  zarówno koniecznością, jak i naszym prawem  – stwierdzenie to wynika z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków.

Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości, dlatego we wrześniu mieszkańcy starego kontynentu uczestniczą w tym święcie, biorąc udział w licznych imprezach kulturalnych.

W ramach Europejskiego Dnia Języków uczniowie klas I wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego.

W programie przewidzieliśmy wystawy, konkursy, gry i zabawy językowe dla uczniów, między innymi:

– kahoot

– prezentacje dot. krajów anglojęzycznych

– Eduroom

– gra miejska

Uczniowie udali się w wirtualną podróż po krajach europejskich oraz mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w różnorodnych zadaniach i grach językowych.

Scroll to Top
Skip to content