Dzień Języków Obcych

 Od 2021 roku 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Europa może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym − posiada 23 języki urzędowe, a na jej terytorium istnieje ponad 60 lokalnych wspólnot posługujących się językami regionalnymi lub językami mniejszości. Należy również pamiętać o językach, którymi mówią obywatele UE pochodzący z innych krajów i kontynentów.

26 września to dobra okazja, by zwrócić wszystkim uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.
Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury – bardziej zrozumiałe.

Nasze korytarze ozdobiły tego dnia kolorowe  zwroty obcojęzyczne przedstawiające „dzień dobry i do widzenia”, zaś młodzież z klas pierwszych  wzięła udział w konkursach sportowych oraz quizach z wiedzy o krajach Unii Europejskiej – kole fortuny, jaka to melodia oraz puzzle.

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom języków obcych za zaangażowanie i udział w iście europejskim wydarzeniu.

« z 3 »

Scroll to Top
Skip to content