Mistrzostwa Polski Seniorów

Dwa medale wioślarzy na Mistrzostwach Polski Seniorów.

Dwa brązowe medale  zdobyli płoccy wioślarze podczas Mistrzostw Polski Seniorów w miniony weekend (18 -20.09), na poznańskiej Malcie. Mistrzostwa Polski Seniorów były ostatnią w tym roku imprezą rangi mistrzowskiej na klasycznym dystansie i odbyła się z udziałem wszystkich najlepszych zawodników z Polski. Zawody, jak wszystkie inne odbyły się w warunkach szczególnego reżimu sanitarnego zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia, sanepidu i FISA – Światowej Organizacji Wioślarskiej… W imprezie uczestniczyli zawodnicy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego – absolwenci i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej Siedemdziesiątce.

Pierwszy brąz zdobyła nasza czwórka bez sternika w składzie: Adrian Pawłowski, Kuba Aleksandrowicz, Bartek Donarski i Kamil Krusiewicz ( na zdjęciu). Wyścig czwórek „ułożył się” już po pierwszej pięćsetce, kiedy to na prowadzenie zdecydowanie wyszła naszpikowana kadrowiczami osada Posnanii  a o jedną długość łodzi za nią osada bydgoskiego Zawiszy. Nasi utwierdzającswoja pozycję przed szczecińskim AZS-em płynęli na trzecim miejscu i tak minęli linię mety. Dla przypomnienia, osada nasza w tym samym składzie, przed rokiem, zdobyła srebrny medal ale wtedy batalia o drugie miejsce toczyła się do ostatnich metrów miedzy czterema osadami i potrzebna była analiza fotofiniszu aby ustalić kolejność na mecie… 

Zupełnie inaczej wyglądał wyścig ósemek. Tutaj ponownie na prowadzenie zdecydowanie wysunęła się osada Posnanii a pięć pozostałych osad płynęło do ostatnich metrów niemalże „łeb w łeb” w połowie dystansu wydawało się, że największe szanse na srebro i brąz mają osady z Płocka i Bydgostii ale do walki włączyły się osady szczecińskiego i toruńskiego AZS-u. Ostatnia pięćsetka wyścigu to niesamowite emocje i walka do ostatnich metrów. Osada Posnanii samotnie minęła linię mety ale osady  z Płocka, Bydgoszczy, Toruni i Szczecina wpadły niemalże razem. Po analizie fotofiniszu  okazało się, że drugi był Toruń a trzeci Płock. Brązowy medal ósemki był udziałem zawodników: Bartka Donarskiego, Adriana Pawłowskiego, Kamila Krusiewicza, Janka Domeradzkiego, Kuby Kołodziejskiego, Igora Skowyrskiego, Mateusza Łęgowika, Jakuba Aleksandrowicza i Oli Kołodziejskiej, która tym razem wystąpiła w roli sterniczki. Sukces ósemki jest tym ważniejszy, że na medal w tej konkurencji czekaliśmy 7 lat.  Po siedmiu latach płocka ósemka seniorów stanęła ponownie na podium Mistrzostw Polski i niemały w tym udział ma, poza dobrymi zawodnikami rzecz jasna, fakt posiadania nowej łodzi zakupionej w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Cały skład naszych medalowych osad to wychowankowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Technicznych w Płocku.

Wioślarze jeszcze nie kończą sezonu . Kalendarz imprez wioślarskich na jesieni jest bardzo zagęszczony . Już w najbliższy weekend, w sobotę, nasi wioślarze wystartują w prestiżowych regatach ósemek Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy, a niedzielę 27 września zapraszamy do Płocka, gdzie  na bulwarach Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego odbędą się Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim oraz Memoriał Juliusza Kawieckiego. Spodziewamy się udziału wielu znanych zawodników z Polski…  Również w następny weekend, w Belgradzie odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów, przeniesione powodu pandemii z maja.. W Mistrzostwach wystartują również nasi zawodnicy: Romek Drużyński i Kuba Pszczółkowski popłyną w składzie polskiej czwórki bez sternika. Trzymajmy kciuki za ich dobry występ. 

Wioślarze zakończą sezon dopiero w ostatni weekend października, kiedy na poznańskiej Malcie wystartuje cała wioślarska Polska na jedynkach i dwójkach bez sternika podczas Jesiennych Regat Kontrolnych. 

Scroll to Top
Skip to content