Cztery medale wioślarzy na Mistrzostwach Polski  Juniorów

Od 19 do 21 lipca 2019, w Kruszwicy na jeziorze Gopło odbyły się wioślarskie Mistrzostwa Polski Juniorów. W Mistrzostwach wystartowało 13 zawodników z Płocka.

Spośród 6 płockich osad cztery stanęły na podium. Już w pierwszym finale dwójek bez sterniczki nasze zawodniczki: Oliwia Nowakowska i Wiktoria Dziwota zdobyły srebro.

Drugi medal, tym razem brązowy medal zdobyła dwójka bez sternika: Roman Drużyński i Jakub Pszczółkowski

Dla naszej osady udział w Mistrzostwach Polski  był przerywnikiem w przygotowaniach do międzynarodowych regat Coupe de la Jeunesse.

Zawodnicy z czwórki ze sternikiemKuba Kołodziejski, Igor Skowyrski, Mateusz Łęgowik, Sebastian Kaszanek i sterniczka Ada Opasińska  wywalczyli trzeci medal, również brąz

Srebro zdobyła ósemka w składzie: Jakub Pszczółkowski, Igor Skowyrski, Kuba Kołodziejski, Roman Drużyński, Mateusz Łęgowik, Dawid Teter, Przemysław Witkowski, Sebastian Kaszanek i Ada Opasińska na sterze. Osad wystartowała na nowej łodzi o nazwie „Edyta” zakupionej w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Płocka.

Trenerami medalowych osad są: Piotr Sałkowski, Bogdan Zalewski i Jacek Karolak.

http://plock.wyborcza.pl/plock/7,35681,23714348,trzy-plockie-wioslarskie-osady-z-brazowymi-medalami.html#Z_BoxLokPloLink&a=187&c=1

Skip to content