Creative use of Technology in the classroom

Sprawozdanie z udziału w kursie „Creative use of Technology in the classroom” w Alpha School of English w St. Paul’s Buy na Malcie.

W dniach 22.05 – 02.06 2023 r. uczestniczyłyśmy w dwutygodniowym kursie ICT dla nauczycieli „Creative use of Technology in the classroom”  zorganizowanym przez Alpha School of English w St. Paul’s Buy na Malcie. Kurs został sfinansowany w ramach projektu „Zagraniczne kursy dla nauczycieli ZST” nr 2022-1-PL01-KA121-SCH-000052020 w ramach akredytacji nr 2020-1-PL01-KA120-SCH-095132, którą szkoła otrzymała w sektorze Edukacja szkolna w 2020 r.

Kurs prowadzony był w godzinach 8.30 – 13.30 w języku angielskim przez angielską trenerkę Sarah. Nasze centrum szkoleniowe znajdowało się w nadmorskiej dzielnicy St. Paul’s.

W naszej grupie byli również nauczyciele z Hiszpanii. W pierwszym dniu każdy z uczestników prezentował swoją szkołę na tle kraju i regionu, własną pracę zawodową, nowe doświadczenia oraz zainteresowania i pasje.

10-dniowy kurs (60-godzinny) został stworzony z myślą o nauczycielach zainteresowanych poznaniem nowych technologii w nauczaniu stacjonarnym, on-line i hybrydowym. Wybrane oprogramowanie i aplikacje były innowacyjne, przyjazne dla użytkownika, intuicyjne. Dzięki temu wykonałyśmy wiele zadań, zdobyłyśmy ciekawe materiały, które wykorzystamy w naszej pracy zawodowej. Nowa wiedza i umiejętności pozwolą na wprowadzanie nowych technik pracy na lekcjach , które będą interesujące dla uczniów.

W pierwszym tygodniu kursu pracowałyśmy m.in. z aplikacjami Blogger, Neorpod, Thinglink, Blend Space, Canva, Classkick, Polotno Studio, Plickers, Socrative, Quizlet, Bamboozle,.. W drugim z CapCut, Motion Studio, Vineo, Edpuzzle, Adobe Express, Jamboard, Prezi, Miro, Padlet,…

Na koniec każdego tygodnia było podsumowanie, prezentacja prac, informacje zwrotne, dyskusja.

Organizatorzy kursu zapewnili bardzo ciekawy program kulturalny. W każdym tygodniu jeden dzień zajęć był poza siedzibą szkoły. W pierwszym zwiedzaliśmy Mdinę i Rabat, w drugim stolicę Malty Valettę. Zdjęcia, filmy, nagrania wykorzystałyśmy w naszych prezentacjach końcowych. Po zajęciach oraz w dni weekendowe dużo zwiedzałyśmy. Korzystając z wycieczek Hop – On Hop – Off, rejsów statkami, łodziami, promem zwiedziłyśmy urokliwe zatoki, piękne plaże, miasta, wioski rybackie a także sąsiednie wyspy Gozo i Comino, Blue Lagoon.

Jesteśmy bardzo zadowolone z udziału w szkoleniu. Dzięki uzyskanej wiedzy oraz przydatnym narzędziom edukacyjnym zamierzamy zachęcić swoich kolegów z pracy i uczniów do korzystania z nowoczesnych technologii, by rozwijać takie umiejętności jak kreatywność, przedsiębiorczość, radzenie sobie ze złożonymi projektami. Nawiązałyśmy także kontakty z nauczycielami z innych krajów wymieniając się ciekawymi doświadczeniami. Rozwinęłyśmy umiejętności językowe, które pragniemy poszerzać zwłaszcza w kierunku nauki języka angielskiego zawodowego.

Szczegółowa relacja z naszego pobytu na Malcie wraz ze zdjęciami znajduje się na naszych blogach, które prowadziłyśmy jako jedno z zadań kursu:

https://ewagluszkowska.blogspot.com

https://kapturska.blogspot.com

Ewa Głuszkowska

Maria Kapturska

Scroll to Top
Skip to content