Dnia 1 marca 2018 doradca zawodowy z Zespołu Szkół Technicznych w Płocku Joanna Skrzyńska oraz pośrednik pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku Sandra Soczewska wspólnie zorganizowały „Mechaniczne Targi Branżowe w ZST 2018”. Impreza nie mogłaby się odbyć gdyby nie ogromne wsparcie ze strony wicedyrektora ZST p. Tomasza Kicińskiego oraz p. Zdzisława Borowskiego kierownika warsztatów ZST.

Wydarzenie rozpoczął dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Płocku pan Dariusz Tyburski. Przywitał wszystkich wystawców, podkreślił, iż wydarzenie jest organizowane w szkole po raz pierwszy i bardzo się cieszy, że firmy działające w branży przyjęły zaproszenie. Następnie zaprezentowano film przedstawiający kierunki kształcenia w szkole i przekazano głos przybyłym gościom do których należeli: Marek Karpiński prezes Naczelnej Organizacji Technicznej i szef utrzymania ruchu w PERN S.A., Radosław Młotkowski dyrektor ds. technicznych w Płockiej Stoczni Rzecznej Centromost i  Huig Spaargaren przedstawiciel firmy VEKA, Jan Walczak dyrektor utrzymania ruchu i remontów w Naftoremont-Naftobudowa, Piotr Raczkowski dyrektor ds. rozwoju w przedsiębiorstwie PORR S.A., Dawid Misiak pracownik ds. WCN w CNH Industrial Polska, Andrzej Magierski - właściciel warsztatu AUTO-NAPRAWA, Natalia Markowska członek zarządu i pracownik działu personalnego oraz Monika Żołnowska z PRECIZO Sp.  z o.o., Marta Sobala i Anna Nadwadowska z Agencji Pracy Randstad , Sylwia Dąbrowska Agencji Zatrudnienia Adecco oraz Leon Pietrasiak Właściciel firmy LONEX Roboty Ziemne i Drogowe.

Przedstawiciele podczas prezentacji swoich firm wielokrotnie podkreślali, że  odczuwają braki kadrowe w zawodach monter, operator maszyn cnc, mechanik, spawacz, monter konstrukcji stalowych i rurociągów. Zachęcali także uczniów uczestniczących w wydarzeniu do bezpośrednich rozmów. Młodzież tłumnie oblegała stoiska, wypełniała formularze osobowe oraz pozostawiała CV.

Wydarzenie, choć pionierskie odniosło sukces. Wystawcy byli bardzo zadowoleni z jego przebiegu i zdeklarowali swój udział w kolejnych edycjach. Spotkanie wyłącznie z uczniami kształcącymi się w pożądanych przez rekruterów kierunkach okazało się więc strzałem w dziesiątkę. Spotkanie, które połączyło szkolnictwo zawodowe z przedsiębiorstwami w opinii wystawców jest dobrym przykładem współdziałania. Organizatorzy liczą na to, że Mechaniczne Targi Branżowe w ZST w Płocku na stałe wpiszą się w kalendarz imprez lokalnych.

 

>>Galeria zdjęć<<

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu … [nazwa podmiotu] z siedzibą pod adresem ….
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a)      dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;

b)      tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

c)       utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

d)      ….

 1. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 2. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a)      „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;

b)      pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;

c)       „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;

d)      „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

e)      „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

f)       ….

 1. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 2. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 3. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 4. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.
  http://wszystkoociasteczkach.pl/