Orkiestra Dęta ZST w Płocku

Przy zespole Szkół Technicznych od wielu lat działa Szkolna Orkiestra Dęta. Uczniowie naszej szkoły uczą się grać na instrumentach od podstaw i mogą bez przeszkód rozwijać swoje zdolności muzyczne.
Poszukiwanie zaczątków orkiestry każe cofnąć się do 1949 roku kiedy to w Siedemdziesiątce zaczął uczyć pan Czesław Kapela – wielki pasjonat i wychowawca wielu pokoleń uczniów, który wiele lat poświęcił na stworzenie i prowadzenie Szkolnej Orkiestry Dętej.
We wrześniu 2003 roku kapelmistrzami orkiestry zostali Hubert Chiczewski i Marek Kieszkowski. Od tego też sezonu orkiestra „siedemdziesiątki” jest jedyną orkiestrą dętą działającą w Płocku. Orkiestra występuje na wszystkich oficjalnych uroczystościach patriotycznych w mieście, a także na wielu innych imprezach. Orkiestra zdobywała nagrody na przeglądach i konkursach odbywających się w powiecie płockim, oraz w województwie mazowieckim. Obecnie orkiestra liczy około 35 osób i składa się z uczniów, którzy dopiero uczą się grać na instrumentach. Repertuar zespołu stanowią utwory marszowe, patriotyczne, ale również wielkie przeboje rozrywkowe znane na całym świecie. Aranżacje z których korzysta orkiestra to w większości opracowania własne. W czerwcu 2014 r. Szkolna Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Technicznych wzięła udział w międzynarodowym festiwalu orkiestr dętych, który odbył się w zaprzyjaźnionych z Płockiem Możejkach na Litwie. 15 czerwca Orkiestra Siedemdziesiątki zdobyła 3 miejsce na Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych, który odbył się w Staroźrebach.

orkiestra ZST w Płockuorkiestra siedemdziesiatka Płock

Orkiestra Dęta Siedemdziesiatka ZST PłockOrkiestra Dęta ZST Płock Siedemdziesiątka

Orkiestra Dęta ZST Płock Siedemdziesiątka

Projekt Leonardo da Vinci

 l2l3l4l5l6

 

Od IX 2013r. jako jedyna szkoła w Płocku realizujemy 2-letni międzynarodowy projekt partnerski pt. „Nowoczesne szkoły zawodowe kształcą dobrych pracowników” w ramach programu Leonardo da Vinci.

Projekt składa sie z 6 szkół europejskich:

w Turcji – Technical High School for Girls – koordynator projektu,

w Polsce – Zespół Szkół Technicznych w Płocku,

na Łotwie – Riga Building College

w Rumunii – Grupul Scolar Indusrial " Aurel Rainu"

w Portugalii - Escola Profissional do Pico

w Hiszpanii - Instituto de Educación Secundaria SIERRA DE GUARA

Celem projektu jest:

    - zwiększenie współpracy między nauczycielami przedmiotów praktycznych i teoretycznych

    - rozwój współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami

    - porównanie metod nauczania w szkołach zawodowych w Europie

    - zwiększenie użycia nowoczesnych technologii przez nauczycieli zawodu

    - rozwój umiejętności z języka angielskiego

Korzyści:

Dzięki projektowi mamy możliwość zwiedzenia innego kraju oraz poznania jego kultury i tradycji. Mieszkając u rodzin poznajemy życie codzienne rówieśników oraz ich problemy i zwyczaje. Projekt daje nam motywację do nauki języków obcych, ponieważ za  granicą musimy się porozumiewać. Nauczyciele i dyrektorzy poznają systemy szkolnictwa zawodowego w innych krajach i porównają metody organizacji pracy szkoły, warsztatów szkolnych oraz praktyk uczniowskich.

Działania w projekcie

W ramach realizacji projektu na początku roku szkolnego wybrano grupę młodzieży, która została zaangażowana w prace nad projektem. Wspólnie z koordynatorem uczestnicy projektu opracowali 4 prezentacje multimedialne: o systemie edukacji w Polsce, swojej szkole, informacjach geograficznych Polski oraz zabytkach Płocka.

I spotkanie w projekcie - Turcja

W dniach 24-29 listopada 2013r. odbyła się pierwsza wizyta robocza w Turcji. Uczestniczyło w niej 2 nauczycieli przedmiotów zawodowych i 4 uczennic z klasy 2. W trakcie wizyty uczniowie i nauczyciele z 6 krajów partnerskich pokazali przygotowane prezentacje, zwiedzili najbardziej znane zabytki Istambułu, kilka szkół zawodowych, obserwowali lekcje przedmiotów zawodowych, prace uczniów na zajęciach praktycznych, porównywali systemy edukacji i sposoby zarządzania szkołą i warsztatami szkolnymi w Turcji.

II spotkanie w projekcie - Hiszpania

Druga wizyta miała miejsce w dniach 8-15 lutego 2014r w Huesce w północnej Hiszpanii, która okazała sie bardzo zimna, gdyż temperatura nie przekraczała 8 stopni Celsiusa. Jednego dnia rano było słońce, po południu padał śnieg, a potem deszcz. Huesca to spokojne miasteczko u stóp Pirenejów, które ma kilka bardzo dobrze wyposażonych średnich i wyższych szkół zawodowych, np. Wyższa Szkoła Konserwacji Zabytków. Na spotkaniu porównywano systemy edukacji zawodowej w krajach partnerskich oraz analizowano rezultaty ankiety dotyczącej edukacji zawodowej. Uczestniczyło w nim 2 nauczycieli przedmiotów zawodowych i 6 osób z klasy 3Ti, byli także na wycieczce w Barcelonie, Saragossie i zamku Loarre.

III Spotkanie – Rumunia

Trzecia wizyta miała miejsce dniach 27-04-3.04.2014r. w Fieni w północnej Rumunii. Uczestniczyło w niej 3 nauczycieli i 5 uczniów. Na początku spotkania w Fieni uczniowie poznali się w trakcie gier i zabaw oraz wspólnie opracowali zasady i oczekiwania wobec tej wizyty. Zwiedziliśmy szkołę partnerską, warsztaty szkolne, gdzie obserwowaliśmy lekcje zajęć praktycznych oraz 4 szkoły zawodowe. W Fieni byliśmy gośćmi Burmistrza tego miasteczka i zwiedziliśmy fabrykę wapna S.C. Carmeuse Holding SRL oraz fabrykę cementu S.C. Carpatcement Holding. W Tragoviste w siedzibie Europe Direct obejrzeliśmy prezentację o działalności tej instytucji, zwiedziliśmy Valahia University, College of Economics “Ion Ghica” oraz  NGO School of Values.  

Gdy koordynatorzy pracowali nad realizacją projektu, uczniowie mieli 3 zadania do wykonania: ćwiczenia językowe, sonda uliczna dotycząca współpracy między szkołami a firmami oraz gra „Zgadnij kraj”.
Fotorelacja z Rumunii:

DSC01457DSC01488DSC01776

DSC01905

DSC01958DSC02003

   

IV wizyta

IV wizyta miała miejsce w szkole partnerskiej w Rydze na Łotwie w dniach 28.09-4.10.2014r. Uczestniczyło w niej 5 osób z klasy 3Tg oraz dwie nauczycielki. W trakcie wizyty zwiedzaliśmy wiele miejsc w Rydze: Stare Miasto, gildie kupieckie, kościół św. Piotra, nowo wybudowaną Bibliotekę Narodową, fabrykę czekolady LAIMA oraz budynek KGB, w którym torturowano i przetrzymywano więźniów politycznych w czasach ZSRR. Gdy nauczyciele pracowali nad projektem, uczniowie z 6 krajów uczestniczyli w lekcji malarstwa oraz rzeźby tworząc własne kompozycje oraz figurki z plasteliny. Następne spotkanie odbędzie w naszej szkole w dn. 19.04.-25.04.2015r.

  

253

 

V wizyta

 V spotkanie odbyło się u nas w Płocku. W dniach 20-25.04.2015r. gościliśmy 20 uczniów i 20 nauczycieli ze szkół partnerskich w Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Rumunii i na Łotwie. W trakcie ich wizyty pokazaliśmy im naszą szkołę i warsztaty szkolne oraz nasze Miasto Płock. Byliśmy w Urzędzie Miasta Płocka, Małachowiance i Ogrodzie Zoologicznym. W ramach realizacji projektu zwiedziliśmy fabrykę CNH Industrial Polska Spółka z o.o, gdzie musieliśmy się ubrać z odpowiednie kamizelki. Zabraliśmy ich na wycieczki do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, do Warszawy i Torunia. W Warszawie zwiedzaliśmy Zamek Królewski i Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Stare Miasto. W Toruniu byliśmy w Muzeum Piernika, w Domu Kopernika oraz na Starym Mieście.


 Leonardo1leonardo2leonardo4Leonardo5leonardo3leonardo6Leonardo7Leonardo8

 

 

Nasze uczennice z klas o profilu fototechnicznym "Złapały rybkę na fotkę" i zdobyły dwa pierwsze miejsca oraz cztery wyróżnienia w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez płocki ogród zoologiczny.
Był to jeden z najtrudniejszych konkursów jakie zorganizowało płockie ZOO, ponieważ bardzo trudno fotografuje się ryby przez grube szkło, więc tym większe gratulacje dla naszych dziewczyn!

 
1 miejsce zajęła Oliwia Gapińska z 1Tf
2 miejsce zajęła Joanna Olkowicz z 2Tf
 
Wyróżnienia zdobyły:
Weronika Rososińska z 1Tf
Milena Opatrzyk z 2Tf
Natalia Muratow z 2Tf
Lena Zabłocka z 2Tf
BLI 2574  BLI 2575  BLI 2576 
 fot. Oliwia Gapinska fot. Joanna Olkowicz  fot. Weronika Rososińska 
 fot. Milena Opatrzyk fot. Natalia Muratow  fot. Lena Zablocka 

WYNIKI KONKURSU Z JĘZYKA  ANGIELSKIEGO

„KALIGRAM - myśli słowem malowane"

    Z przyjemnością informujemy, iż dnia  05.12.2016 r. nastąpiło rozstrzygnięcie I edycji konkursu językowego dla uczniów płockich gimnazjów pod hasłem:
„KALIGRAM - myśli słowem malowane" poruszającego tematykę Świąt Bożego Narodzenia.

    Nadesłanych zostało wiele przepięknych, kolorowych prac, a Komisja Konkursowa miała nie lada zadanie, by wyłonić najlepsze. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach zdecydowaliśmy się przyznać następujące nagrody:

I miejsce: Agnieszka Garwacka, uczennica Zespołu Szkół nr 2

II miejsce: Marta Nicewicz, uczennica  Gimnazjum Nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi

III miejsce: Zuzanna Łukaszewska , uczennica Gimnazjum Nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi

Postanowiliśmy przyznać również dwa wyróżnienia:

– Annie Zielińskiej, uczennicy Gimnazjum Nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi

– Kajetanowi Dorobkowi, uczniowi  Gimnazjum Nr 2

   Dziękując serdecznie wszystkim Uczniom i Nauczycielom Gimnazjów za udział w konkursie, składamy gratulacje Laureatom, mając zaszczyt zaprosić Ich do Auli Zespołu Szkół Technicznych  w Płocku po odbiór  pamiątkowych dyplomów oraz nagród  rzeczowych dnia 15.XII.2016r. o godzinie 14.15.

    Wszystkie nadesłane prace można będzie podziwiać w auli.

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XI Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Mechanicznym. 

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest propagowanie wiedzy z zakresu nauk technicznych. Organizatorem jest Zespół Szkół Technicznych w Płocku. Honorowy patronat sprawuje Prezydent Miasta Płocka, a konsultację merytoryczną zapewniają Politechnika Warszawska Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii w Płocku, Zarząd Główny SIMP i Kuratorium Oświaty w Warszawie.

            Laureaci i finaliści konkursu nie tylko otrzymają bardzo atrakcyjne nagrody, ale również będą uprawnieni do przyjęcia bez postępowania kwalifikacyjnego na kierunek Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale BMiP w Płocku (Politechnika Warszawska Filia w Płocku).

 W tym roku zmieniamy formułę etapu szkolnego. Odbędzie się on przy pomocy platformy internetowej.

PRZEBIEG KONKURSU

Konkurs jest przeprowadzony w dwóch etapach: 

EtapI– szkolny

Eliminacje konkursowe na I etapie przeprowadzSzkolna Komisja Konkursowa powołana przeDyrektora danej szkoły.

Polegać będzie na rozwiązaniu testu przygotowanego przez organizatorów za pomocą udostępnionej platformy internetowej.

W sytuacji problemów technicznych Organizator zastrzega sobie możliwość przeprowadzenie testu pisemnego w szkołach. W tym przypadku pytaniado szkół zostanąprzekazanepocz elektroniczną. Prace zostaną wówczas przesłane do Zespołu Szkół Technicznych w Płocku
i sprawdzone przez jury powołane przez Organizatora.

DO II etapu awansują uczniowie z 14 szkół (3 osobowe drużyny) wyłonionych według następujących kryteriów:

10 szkół, których najlepsi uczniowie zajęli pierwsze 10 miejsc w teście – do II etapu konkursu kwalifikują się również dwaj najlepsi uczniowie z danej szkoły;

4 szkoły, których 3 najlepszych uczniów uzyskało najwyższą łączną liczbę punktów spośród wszystkich rywalizujących szkół – do II etapu konkursu kwalifikuje się 3 najlepszych uczniów danej szkoły;

Drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Płocku - jako organizatora konkursu

projekt w prgramie typu CAD (AutoCAd, Inventor, Solid Edge),

projekt z zakresu programowania sterowników PLC (języki LAD lub FBD) z wykorzystaniem sterowników i oprogramowania SIEMENS.

 • zgłoszenie szkoły do uczestnictwa w konkursie–do 12.01.2018r.
 • przeprowadzany w szkołach w dniach - 15.01.2018 – 16.02.2018r. (terminy udostępnienia platformy internetowej poszczególnym szkołom).

ETAPII– OGÓLNOPOLSKI

Obejmuje rozwiązanie testuwykonanie zadań praktycznych i odpowiedzi ustne na pytania przed Komisją Konkursową i publicznością w Zespole Szkół Technicznych w Płocku.

Etap II Konkursu Mechanicznego składasięzczęści:

1.  CzęśćI– obejmująca:

arozwiązanietestu (90min)

b.   wykonanie zadania praktycznego przezespół danej szkoły, do wyboru:

Łączna punktacja przedstawicieli danej szkoły zadecyduje po tej części o miejscu szkoły w konkursie.

Punktzzadania praktyczne dzielone są równo pomiędzytrzech przedstawicieli szkoły

Sześć osób, którbędą miałnajwiększą liczbę punktów po części I weźmie udział w części ustnej, którwyłoni zwycięzcę indywidualnego.

Prace pisemne sprawdzone zostaną przez nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych i przedstawicieli Politechniki Warszawskiej.

2.  Część II-ustna– uczestnicy odpowiadają na pytania przed publicznośc

Liczba punktów z części I nie ma znaczenia dla punktacji w częścfinałowej, jest tylko sposobem

wyłonienia najlepszych uczestników.

VI TERMINARZ KONKURSU

Terminarzkonkursu

I etap, szkolny:

II etap, ogólnopolski - Zespół Szkół Technicznychw Płocku.

•    przeprowadzonyzostanie w dniach 22-23.03.2018r.

•    częśćI-pisemnai praktyczna- 22.03.2018r.

•    częśćII-ustna– 23.03.2018r.

              Dodatkowe informacje, regulamin, karta zgłoszenia, zakres tematyczny i proponowana bibliografia są dostępne na naszej stronie internetowej:       zstplock.pl

Kartę zgłoszenia uczestnictwa w konkursie należy przesłać e-mailem   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  ,
w wyjątkowych sytuacjach faksem (024) 364-27-31, lub pozostawić w sekretariacie:

Zespołu Szkół Technicznych w Płocku

al. Kilińskiego 4, tel. (024) 364-27-30.

 W związku z tym, iż konkurs jest dwudniowy, organizatorzy proponują wykupienie noclegu i wyżywienia w szkolnym internacie.

  

Szczegółowych informacji udziela:

Aleksander Zalewski – tel. 570230494

Do pobrania:

Zaproszenie do wydruku

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia - etap I

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu … [nazwa podmiotu] z siedzibą pod adresem ….
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a)      dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;

b)      tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

c)       utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

d)      ….

 1. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 2. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a)      „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;

b)      pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;

c)       „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;

d)      „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

e)      „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

f)       ….

 1. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 2. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 3. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 4. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.
  http://wszystkoociasteczkach.pl/