Koniec sezonu wioślarskiego na wodzie wcale nie oznacza, ze wioślarze przestają się ścigać. Od listopada do połowy marca, wiele ośrodków wioślarskich w Polsce organizuje zawody w wioślarstwie halowym, które są okazją do sprawdzenia indywidualnych możliwości zawodników jak również podtrzymania rywalizacji sportowej , która jest istotą uprawiania każdej dyscypliny sportu. Zawody na ergometrach są nierzadko obowiązkowe dla wioślarzy, którzy, z racji aspiracji do reprezentacji Polski, kadr wojewódzkich czy innych programów, muszą potwierdzać swój postęp w tym, trudnym dla nich, okresie przygotowawczym do sezonu na wodzie. Najważniejszym startem, obowiązkowym dla wszystkich będą oczywiście Mistrzostwa Polski w Tarnobrzegu 26 stycznia 2019 roku.

W sobotę 8 grudnia, w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza na Ergometrze, w których, nie mogło zabraknąć zawodników z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ZST. Najlepiej z płockich zawodników spisało się dwoje seniorów: Janek Domeradzki i Ola Kołodziejska, którzy wygrali w swoich kategoriach i zdobyli pamiątkowe puchary. Drugi był natomiast Kuba Opasiński, który wystartował w kategorii lekkiej juniorów. To również wielki sukces zawodnika, zwłaszcza, że był to jego pierwszy start w zawodach wioślarskich w roli wioślarza, bowiem dotychczas był sternikiem i w tej roli zdobył wiele sukcesów na arenach Polski i Europy.

Nie dalej, jak przed dwoma tygodniami, w Kaliszu rozegrany został Puchar Polski na Ergometrze Wioślarskim i tutaj z kolei Kuba Aleksandrowicz wygrał konkurencję seniorów, zdobywając Puchar. To, jak dotychczas największy indywidualny sukces tego zawodnika w wioślarstwie halowym.

Ergowiosła nie ominą również Płocka. Już w najbliższy piątek i sobotę, na sali gimnastycznej, w Płockim Towarzystwie Wioślarskim rozegrana zostanie Sztafeta Olimpijska na ergometrze z udziałem młodzieży szkół podstawowych, zawodników wyczynowych i mastersów a 1 marca, tradycyjnie w Zespole Szkół Technicznych odbędą się XXVII Płockie Ergowiosła dla młodzieży z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, studentów, służb mundurowych i mastersów.  Nie wykluczone, ze na ergometrach powiosłujemy również podczas finału WOŚP w płockiej Orlen Arenie.

PTW

       

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu … [nazwa podmiotu] z siedzibą pod adresem ….
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a)      dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;

b)      tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

c)       utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

d)      ….

 1. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 2. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a)      „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;

b)      pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;

c)       „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;

d)      „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

e)      „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

f)       ….

 1. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 2. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 3. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 4. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.
  http://wszystkoociasteczkach.pl/