W sobotę 27 stycznia 2018r., we Wrocławiu, odbyły się Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim. Blisko 400 wioślarzy rywalizowało na klasycznym dystansie 2000 m  o medale w swoich kategoriach wiekowych.

Wielki sukces zanotował nasz najlepszy junior – Janek Domeradzki, który zdobył złoty medal pokonując 112 zawodników z Polski. Złoty medal wywalczył  z czasem 6:09,1, o 5 sekund lepszym niż przed rokiem.

W ubiegłym roku Janek zdobył srebrny medal, jeszcze będąc młodszym rocznikiem juniorów.

Bardzo wartościowe wyniki zanotowali również nasi młodzieżowcy, startujący w kategorii seniorów: Bartek Donarski, Kuba Aleksandrowicz, junior Kamil Krusiewicz oraz juniorki: Ola Kołodziejska i Wiktoria Dziwota.

Wyniki z wrocławskich zawodów będą miały wpływ na listy uczestników zgrupowań kadry juniorów i młodzieżowej w Zakopanem. 

 DSC05012 DSC05017 

  Trzy medale zdobyli płoccy wioślarze w Mistrzostwach Mazowsza w Sprincie na ergometrze wioślarskim. Zawody odbyły się w sobotę 25 listopada, na obiektach Międzyszkolnego Ośrodka Sportu nr 2 w Warszawie.

    Niepokonana okazała się Ola Kołodziejska wśród juniorek. Zawodniczka o ponad sekundę wyprzedziła koleżanki z klubów warszawskich, co na dystansie sprinterskim, gdzie różnice na mecie są małe, jest dość dużą przewagą. Zawodniczka prowadziła od startu do mety. Złoto niewyjęte.

Nieco inaczej taktycznie rozegrała swój wyścig nasza juniorka w wadze lekkiej – Ola Marcinkowska. Ta zawodniczka ruszyła spokojnie i do mniej więcej  400 metra płynęła niezagrożona  po brązowy medal, nagle zaatakowała, przeszła drugą zawodniczkę i zrównała się na mecie z pierwszą. Exequo dwa pierwsze miejsca na podium z Olą Marcinkowską w roli głównej.

   Trzeci medal , tym razem srebrny, zdobył nasz najlepszy junior – Janek Domeradzki, dla którego, jak mówił nie był to udany start ale za to całe podium to wyniki godne wyścigów seniorskich. Janek ruszył na trzecim miejscu i na ostatnich metrach wyszedł na drugą pozycję, której już nie oddał do mety.

Płoccy wioślarze, zawodnicy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i  uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole szkół Technicznych, zawody w Warszawie potraktowali niejako z marszu, bowiem są już w trakcie przygotowań do przyszłego sezonu na wodzie. W najbliższy czwartek zobaczymy ich w płockiej Galerii Wisła, gdzie w ramach „Sztafety Olimpijskiej” wystartują na klasycznym dystansie 2000 m. Natomiast 2 grudnia rozpoczynają zgrupowanie kondycyjne Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, podczas którego będą ładować akumulatory, rozwijać kondycję ogólną jako podstawę do budowania formy na przyszły rok. Zgrupowanie potrwa do 15 grudnia.

 DSC04987

  W dniach 20 - 22.10.2017r., na poznańskiej Malcie odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Jesienne, podczas których wszyscy wioślarze w kategoriach od juniorów młodszych do seniorów ścigali się na jedynkach i dwójkach bez sternika. Nasz uczeń Janek Domeradzki (na zdjęcia) w trzech kolejnych finałach dwa razy wygrywał i raz był drugi, co stawia go na pierwszym miejscu wśród wioślarzy krótkowiosłowców w Polsce.


 Dodajmy, że Janek prze dwoma tygodniami wywalczył również złoto i srebro w dwójce podwójnej, podczas międzynarodowych regat Baltic Cup w Brześciu, pokonując wszystkie osady z państw baseny Morza Bałtyckiego. Spośród dwójek bez sternika najlepiej spisał się Kamil Krusiewicz z Michałem Bałdygą, którzy zajmowali trzy razy szóste miejsca a wśród juniorek dwójka: Oliwia Nowakowska i Justyna Leśkiewicz, które wspinały się w trzech kolejnych finałach by w ostatnim zająć VI miejsce.

Z osad młodzieżowych najlepiej wypadli: Michał Sobiecki z Kubą Aleksandrowiczem, którzy zajmowali również szóste miejsca w trzech finałach oraz Łukasz Krajewski z  Adrianem Pawłowskim , po pierwszym dniu awansowali do finału A zajmując VII i VIII miejsca.

Spośród juniorów młodszych dobrze spisywała się dwójka bez sternika: Roman Drużyński i Bartosz Pszczółkowski,  którzy zajmowali w kolejnych finałach II miejsca w swojej kategorii wiekowe.

DSC04944

W miniony weekend, na Jezioraku w Iławie rozegrane zostały regaty wioślarskie dla najmłodszych – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zawody rozegrano na dystansie 1500 metrów, na prawdziwym torze wioślarskim który został zbudowany wraz na nowoczesnym obiektem –przystanią wioślarską dla klubu WIR Iława, przed pięcioma laty. W zawodach rywalizowało 6 klubów z województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Dzięki wsparciu Gminy Płock o raz PKN Orlen S.A., w zawodach wystartowało również 4 młodzików z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, w większości uczniów Gimnazjum nr 12 SMS w płockiej Siedemdziesiątce. Podopieczni Bogdana Zalewskiego wystartowali w trzech konkurencjach i w dwóch  zdobyli medale.

Srebro zdobyła dwójka chłopców: Karol Budziński i Eryk Serafin,. Zawodnicy ulegli osadzi z Ełku,. Brązowy medal zdobył nasz skifista Piotr Brudzyński a tuż za nim , czwarty, był nasz drugi jedynkarz Karol Budziński.

Ogólnie zawodnicy z Płocka zdobyli puchar za trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej klubów, przegrywając tylko z MOS-em Ełk i gospodarzami – WIR-em Iława.

PTW 

DSC04896  DSC04892 

   Dwa medale zdobyli płoccy wioślarze podczas ostatnich w tym roku Mistrzostw Polski. Jak co roku we wrześniu, tym razem w Kruszwicy, na Jeziorze Gopło, zawodnicy walczyli o medale na długim dystansie. Formuła regat jest taka, że osady startują pojedynczo , co minutę i jadą na czas dystans ośmiu kilometrów. Program mistrzostw jest okrojony w stosunku do zawodów na klasycznym dystansie. W Kruszwicy, dzięki wsparciu Gminy Płock oraz PKN Orlen, wystartowało 16 zawodników z Płocka. Jako pierwsze na starcie, stanęły czwórki bez sternika juniorów i od razu płocczanie zdobyli medal. Brąz wywalczyli nasi tegoroczni juniorzy młodsi, medaliści OOM: Mateusz Łęgowik, Miłosz Ziemkiewicz, Mateusz Kurowski i Igor Skowyrski. Nasza osada była najmłodszą ze wszystkich i jeszcze przez dwa lata będzie reprezentować PTW w kategorii juniorów. Bardzo dobrze popłynęła nasza dwójka bez sternika juniorów. Wiktor Budnicki i Kamil Krusiewicz zdobyli srebrny medal ulegając na mecie jedynie tegorocznym Mistrzom Polski na klasycznym dystansie z bydgoskiego LOTTO, Tylko 1 sekunda zabrakło Jankowi Domeradzkiemu do najniższego stopnia podium, co przy ogólnym czasie 32 minut znaczy bardzo niewiele. Nasz najlepszy jedynkarz, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy Juniorów był faworytem w tym wyścigu ale, jak to w sporcie bywa, trzeba mieć jeszcze trochę szczęścia. Niewątpliwie nasz najlepszy junior jest już zmęczony długim i intensywnym sezonem.

Podobnie rzecz się miała w przypadku dwójek bez sternika seniorów. Bartkowi Donarskiemu i Adrianowi Pawłowskiemu również zabrakło 1sekundy do medalu, co w drugim już takim przypadku zakrawa o pecha… Druga z naszych dwójek bez sternika była szósta.

Spośród płockich juniorek, które startowały w Mistrzostwach Polski, dobry wynik zanotowała Wiktoria Dziwota, która była piata wśród skifistek.

DSC04828

Swoim występem w DMP płoccy wioślarze powiększyli dorobek medalowy na  Mistrzostwach Polski, który w 2017 roku wynosi 18 medali, z tego 11 na klasycznym dystansie. To wynik na poziomie roku ubiegłego, lecz uzyskany przez mniejszą liczbę zawodników. Wszyscy zawodnicy , startujący w DMP są uczniami lub absolwentami Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Technicznych w Płocku.

Przed naszymi wioślarzami jeszcze, bardzo ważne, Centralne Regaty Jesienne w Poznaniu na koniec października i początek okresu przygotowawczego do następnego sezonu. 

PTW.

Przy pięknej, letniej pogodzie rozegrane zostały, w sobotę 9 września, regaty wioślarskie na Wiśle: IX Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim i XXXIV Memoriał Juliusza Kawieckiego. Zmiana lokalizacji regat z Sobótki na Wisłę podyktowana była obchodami Roku Rzeki Wisły oraz jubileuszem 135-lecia Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Rozegranie regat na Wiśle było jednocześnie powrotem do historii, bo przecież przez kilkadziesiąt lat regaty wioślarskie rozgrywane były na Wiśle między mostem „wiszącym” a przystanią PTW. Chociaż w Mistrzostwach Polski w Sprincie Wioślarskim, startowali zawodnicy z całej Polski, to jednak dominowały cztery kluby: LOTTO Bydgostiia  i AZS- WAF Warszawa, AZS –UMK Toruń i Płockie Towarzystw Wioślarskie. Zawodnicy z Warszawy wygrali konkurencje: dwójek podwójnych kobiet, jedynek mężczyzn, jedynek kobiet, dwójek podwójnych mężczyzn oraz jedynek wagi lekkiej kobiet. Zawodnicy LOTTO Bydgostii wygrali jedynkę i dwójkę wagi lekkiej mężczyzn. AZS- UMK Toruń wygrał dwójkę i czwórkę bez sternika oraz ósemkę mężczyzn jak również dwójkę bez sterniczki kobiet. Dwójkę ze sternikiem mężczyzn wygrało Płockie Towarzystwo Wioślarskie. Złoty medal wywalczyli: Łukasz Krajewski, Adrian Pawłowski i Jakub Opasiński na sterze. W pozostałych finałach zawodnicy z Płocka wywalczyli jeszcze cztery brązowe medale. Brązowy medal wywalczyła osada czwórki bez sternika w składzie: Łukasz Krajewski, Adrian Pawłowski, Michał Sobiecki i Janek Domeradzki. Drugi brązowy medal zdobyła natomiast płocka dwójka ze sternikiem w składzie: Bartek Donarski, Kuba Aleksandrowicz i Adrianna Opasińska na sterze. Trzeci brąz zdobyła dwójka bez sternika: Łukasz Krajewski i Adrian Pawłowski zaś czwarty nasze dziewczęta na dwójce bez sterniczki: Oliwia Nowakowska i Justyna Leśkiewicz.

DSC04481

Nie udało się zdobyć medalu naszej ósemce, która była czwarta. Rywalizacja ósemek była bardzo zacięta, cztery osady wpłynęły na linię mety w niecałej sekundzie, co jest charakterystyczne dla sprintów, często kolejność na mecie ustalana była poprzez analizę fotofiniszu. Płockiej ósemce coraz trudniej będzie zdobyć medal, gdyż nie ma dobrej łodzi. Obecna jest już wysłużona, ma 18 lat i jest bardzo miękka co powoduje, że nie reaguje na siłę mięśni silnych wioślarzy.

Czytaj więcej: Pięć medali naszych wioślarzy w „Płockich...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu … [nazwa podmiotu] z siedzibą pod adresem ….
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a)      dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;

b)      tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

c)       utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

d)      ….

 1. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 2. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a)      „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;

b)      pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;

c)       „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;

d)      „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

e)      „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

f)       ….

 1. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 2. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 3. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 4. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.
  http://wszystkoociasteczkach.pl/