VIII Drużynowe Mistrzostwa Płockich Szkół Ponadgimnazjalnych w  Szachach

 

1 kwietnia 2014 r. w III LO odbyły się VIII Mistrzostwa Płocka Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. Do zawodów zgłosiło się siedem drużyn, a wśród nich drużyna „ Siedemdziesiątki”. Turniej rozgrywany był systemem kołowym (każdy z każdym) z tempem 15 minut na zawodnika.

Faworytami były drużyny LO im. Małachowskiego oraz LO Wł. Jagiełły.

Już w pierwszej rundzie te dwie drużyny spotkały się ze sobą, Małachowiacy objęli prowadzenie w turnieju, kolejne mecze wygrali poza remisem z III LO i z dorobkiem 17 punktów wygrali turniej.

Natomiast za ich plecami trwała zacięta walka o miejsca 2-3 między drużyną naszej szkoły i Jagiellonką.  W bezpośrednim pojedynku odnieśliśmy zwycięstwo 2,5-1,5  natomiast w całym turnieju obie drużyny zdobyły taką samą liczbę punktów – po 14,5 pkt. O kolejności na podium zdecydowała lepsza punktacja Bergera. Wywalczyliśmy wicemistrzostwo szkół Płocka! „Jagiellonka” musiała zadowolić się miejscem trzecim.

Czwarte miejsce zajęła drużyna III LO, która wszystkie swoje mecze zremisowała i zdobyła 12 pkt. Kolejne miejsca zajęły zespoły: V LO , ZSZ im. M. Skłodowskiej  i LO SOP.

Bardzo dobrze ocenił grę naszej drużyny kapitan Sebastian Radwański. Zagraliśmy mądrze taktycznie, Daniel Śmiałecki na pierwszej desce wykonał swój plan zdobywając 4 pkt, ja w sześciu rundach straciłem tylko 1 pkt, pięć wygranych z najsilniejszymi przeciwnikami, Marcin Koprowicz wywalczył najcenniejszy remis w meczu z Jagiellonką, Kacper Borkowski też zdobył cenne punkty. Rozegraliśmy ciekawy turniej, jest to nasz najlepszy wynik w historii rozgrywek międzyszkolnych.

                                                                                                                                                         red. G. Potkański

 

Kacper Marcin Sebastian i DanielAnaliza partiiZdjcie uczestnikwPojedynek z MaachowiankKapitan odbiera puchar za II m-ceMedalici DMP w Szachach

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu … [nazwa podmiotu] z siedzibą pod adresem ….
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a)      dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;

b)      tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

c)       utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

d)      ….

 1. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 2. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a)      „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;

b)      pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;

c)       „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;

d)      „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

e)      „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

f)       ….

 1. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 2. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 3. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 4. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.
  http://wszystkoociasteczkach.pl/