INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA PŁOCKA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SZACHACH

 

WYNIKI INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW PŁOCKA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SZACHACH.

Zespół Szkół  Technicznych w Płocku, 19.03.2014

 

19 marca w auli naszej szkoły odbyły się  III Indywidualne Mistrzostwa Płocka Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund, z tempem 15min na partię dla zawodnika.

W zawodach wzięło udział 49 uczniów z płockich szkół. Najliczniejszą grupą byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego SOP oraz naszej szkoły-popularnej „Siedemdziesiątki” – po 11 uczestników.

Turniej wygrał Krzysztof Wanecki reprezentujący LO im. marsz. St. Małachowskiego, uzyskując 6 z 7 punktów.  Krzysztof wygrał  pięć partii a dwie zremisował. II miejsce wywalczyła Joanna Czarnomska uzyskując również 6pkt  a III miejsce Marcin Rojek-5,5pkt, obydwoje reprezentowali LO. im. Wł. Jagiełły.

W bezpośrednim pojedynku Joanny z Krzysztofem padł remis a o końcowej kolejności zadecydowała punktacja pomocnicza. 

Dobrze zagrali Sebastian Radwański oraz Marcin Koprowicz reprezentujący „Siedemdziesiątkę”, którzy zajęli odpowiednio IV i V miejsce. Sebastian wygrał pięć partii, jedną zremisował i jedną przegrał, Marcin wygrał pięć i dwie przegrał.

- Najciekawszą partię rozegrałem z Sebastianem, relacjonował  zwycięzca K. Wanecki, graliśmy debiut otwarty   e4, e5,…, w którym przewaga pozycyjna i materialna zmieniała się co kilka ruchów. W końcówce uzyskałem jednak lekką przewagę i wygrałem.

Dobre wyniki osiągnęli inni nasi uczniowie: 7 m-ce wywalczył Kacper Borkowski, 11 m-ce Daniel Śmiałecki, 12 m-ce Michał Bielski, 19 m-ce Paweł Gachewicz.

- Poziom czołówki był bardzo wysoki  -ocenił po mistrzostwach sędzia i organizator turnieju Grzegorz Potkański. Cztery partie rozgrywane na pierwszych stołach zakończyły się remisem co świadczy również o wyrównanym poziomie zawodów..

Podczas uroczystości zakończenia turnieju dyrektor  p. Dariusz Tyburski zaznaczył, że udało się zorganizować dużą, cykliczną imprezę szachową, która daje możliwość rozwoju młodym szachistom oraz jest bardzo dobrą formą promocji królewskiej gry wśród młodzieży.

                                                                                                                                                                 red. G. Potkański

4356

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu … [nazwa podmiotu] z siedzibą pod adresem ….
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a)      dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;

b)      tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

c)       utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

d)      ….

 1. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 2. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a)      „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;

b)      pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;

c)       „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;

d)      „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

e)      „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

f)       ….

 1. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 2. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 3. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 4. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.
  http://wszystkoociasteczkach.pl/